Historian pisin terminen kesä?

Pohjoisimmassa Lapissa. Järkyttävästi juuri kun jääkausi alkaa 3,5 kk:n päästä. Niinhän Happipullo on meille todistanut.
5154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eikös joku hörhö juuri todistanut, että lämpeneminen merkitsee kylmenemistä. Niin
pystytään jääkauden alkaminen havaitsemaan.

Äänestä
  • Ja toinen hörhö todisti että kylmeneminen meinaa lämpenemistä

    Äänestä

Näin pitkää kesää ei ollut sitten universumin alkuräjähdyksen ja silloinkin oli seuraavana vappuna kauhian kylymä.

Äänestä

Ennenkin jääkautta on edeltänyt pitkä terminen kesä.

Äänestä

kesäkuu vuonna-86

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eelis Permanen kirjoitti:

Pohjoisimmassa Lapissa. Järkyttävästi juuri kun jääkausi alkaa 3,5 kk:n päästä. Niinhän Happipullo on meille todistanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu