Rakkaat ihmiset, herätkää! Tuhannet ja taas tuhannet eläimet kärsivät Suomessakin joka päivä ansaitsematonta vankeusrangaistusta ja kidutusta.
Vain meidän ihmisten ruoan tähden. Nykyaika on jo niin kehittynyttä, että meidän ihmisten ei tarvitsisi tappaa toisia eläimiä oman elämämme vuoksi.
Yhdessä voimme vaikuttaa vähentämällä lihan kulutusta! Olemme itsekin biologisesti eläimiä, jotka yhtä lailla kärsimme kahleisiin kytkettyinä ahtaaseen tilaan betonilattialla. Auttakaa, autetaan heitä!
Tuhannet ja tuhannet kärsivät
3
94
Vastaukset
- vapauttakaa porkkana
Rakkaat ihmiset, herätkää! Tuhannet ja taas tuhannet porkkanat, peruna, lantut ja tomaatit kärsivät Suomessakin joka päivä ansaitsematonta vankeusrangaistusta ja kidutusta.
- 666lucifer666
Minulla on aavistus siitä että niin kauan ihmiset kärsii saasteista, velkaorjuudesta, työnorjuudesta, köyhyydestä, syövästä ja muusta epämiellyttävästä, kun eläimetkin on kidutusuhreja.
Luulen, että se on suunnitelma. Se on ovelasti puettu siten ettei tollot sitä heti huomaa. Mutta kurjuutta on ujutettu kaikkialle. Esim. porno on halpaa ihmisen lihaa, joka pilaa parisuhteet ja avioliitot. Työtahtia kiristetään ja matkoja pidennetään ettei aikaa jää perheelle. Ravinto huononee, vedet saastuu ja ilma huononee.
Tavallaan se on oikeudenmukaista, niin kauan kun ihmiset ei muuta suuntaa. Ikävämpi homma niille, jotka tajuaa koko jutun ja luopuu "mukavuuksista." Mutta fiksuimmat älyääkin olla lisääntymättä.
Lucifer on valon tuoja ja tieto lisää tuskaa mutta voi myös saada muutoksen aikaan. Raamattua oli kirjoittamassa vegaaneja antiikin ajoilta jne. Ensimmäiset akateemien perustajat.
Jokainen joka yrittää puolustella mm. lihansyöntiä tai saastuttavaa teollisuutta, TIETÄÄ OLEVANSA VÄÄRÄSSÄ. Todisteet nimittäin puhuu toista kieltä. - Mene hoitoon
Aloittaja taitaa kärsiä mielenvikaisuudesta,aivojen ongelmista kun tuollaisia höpöjä höpöttelee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847132Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277079Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176205Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635225Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193485Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400