Tuhannet ja tuhannet kärsivät

Hätä!

Rakkaat ihmiset, herätkää! Tuhannet ja taas tuhannet eläimet kärsivät Suomessakin joka päivä ansaitsematonta vankeusrangaistusta ja kidutusta.

Vain meidän ihmisten ruoan tähden. Nykyaika on jo niin kehittynyttä, että meidän ihmisten ei tarvitsisi tappaa toisia eläimiä oman elämämme vuoksi.

Yhdessä voimme vaikuttaa vähentämällä lihan kulutusta! Olemme itsekin biologisesti eläimiä, jotka yhtä lailla kärsimme kahleisiin kytkettyinä ahtaaseen tilaan betonilattialla. Auttakaa, autetaan heitä!

3

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vapauttakaa porkkana

      Rakkaat ihmiset, herätkää! Tuhannet ja taas tuhannet porkkanat, peruna, lantut ja tomaatit kärsivät Suomessakin joka päivä ansaitsematonta vankeusrangaistusta ja kidutusta.

    • 666lucifer666

      Minulla on aavistus siitä että niin kauan ihmiset kärsii saasteista, velkaorjuudesta, työnorjuudesta, köyhyydestä, syövästä ja muusta epämiellyttävästä, kun eläimetkin on kidutusuhreja.

      Luulen, että se on suunnitelma. Se on ovelasti puettu siten ettei tollot sitä heti huomaa. Mutta kurjuutta on ujutettu kaikkialle. Esim. porno on halpaa ihmisen lihaa, joka pilaa parisuhteet ja avioliitot. Työtahtia kiristetään ja matkoja pidennetään ettei aikaa jää perheelle. Ravinto huononee, vedet saastuu ja ilma huononee.

      Tavallaan se on oikeudenmukaista, niin kauan kun ihmiset ei muuta suuntaa. Ikävämpi homma niille, jotka tajuaa koko jutun ja luopuu "mukavuuksista." Mutta fiksuimmat älyääkin olla lisääntymättä.

      Lucifer on valon tuoja ja tieto lisää tuskaa mutta voi myös saada muutoksen aikaan. Raamattua oli kirjoittamassa vegaaneja antiikin ajoilta jne. Ensimmäiset akateemien perustajat.

      Jokainen joka yrittää puolustella mm. lihansyöntiä tai saastuttavaa teollisuutta, TIETÄÄ OLEVANSA VÄÄRÄSSÄ. Todisteet nimittäin puhuu toista kieltä.

    • Mene hoitoon

      Aloittaja taitaa kärsiä mielenvikaisuudesta,aivojen ongelmista kun tuollaisia höpöjä höpöttelee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      60
      5665
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      218
      3733
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2478
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2416
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1318
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      67
      1094
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      91
      1086
    8. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1069
    9. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1052
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      985
    Aihe