Rokotteet sisältävät eläinaineita

Vegaani

Lääkäri Suzanne Humphries myöntää, eikä monikaan vaivaudu perehtymään rokotteisiin niin paljon, että tietäisi tämän asian. Tämä voi tulla yllätyksenä esimerkiksi vegaanille tai muslimille, että he saavat rokotteiden mukana eläinperäisiä aineita, jopa eläinten levittämiä tauteja”. Suzanne korostaa, ettei rokotevalmistajien tarkoitus ole tahallaan laittaa rokotteisiin taudinaiheuttajia, mutta niitä kaikkia ei voida eikä osata huomioida rokotteita tehtäessä.

Esimerkiksi tutkijat ovat löytäneet HPV-rokote gardacilista sellaisia partikkeleita, joita siinä ei pitäisi olla. Polio rokotteesta löytyy edelleen syöpää aiheuttavaa apinavirus SV 40:tä, vaikka sen kerrottiin jo saadun pois siitä.

Suzanne luettelee rokotteiden sisältämiä täyteaineita joita ovat mm.

* Alumiini. Elohopea (timerosaali)
* Formaldehydi
* Eläinkudoksia: sian ja hevosen veri
* Kanin aivokudosta
* Koiran ja apinan munuaiskudosta
* Vasikan (naudan) seerumia
* Naudan sikiön seerumia
* Abortoitujen ihmissikiön kudoksista peräisin olevia soluja
* Neomysiini. Neomysiinisulfaatti
* Fenoksietanolia (pakkasnestettä)
* Polysorbaatti 80
* Sian haiman kaseiini
* Lampaan veri

Tässä linkistä voi lukea koko kirjoituksen:
http://www.terveysjarjesto.fi/

9

1391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elohopeoitu

      Jep. Tuo on inhottavaa. Vauvoilta ei kysytä että haluaako rokotuksen. En tiedä antaisinko omaa lasta rokottaa. Piikit voi ottaa myöhemmin jos vaivaa tulee.
      No minulle on ainakin sitä elohopeaa ja kananmunaa, että silleen. En enää ota mitään rokotukia mielellään.

      • Ei ne piikit enää sitten mitään lohduta, jos taudin onnistuu nappaamaan, rokotukset ainoastaan ehkäisee tartuntoja ;)

        Rokotukset on kyllä pirun hyvä keksintö! Ties mitä lukemattomia ihmisiä tappaneita tauteja niillä on saatu hävitettyä kokonaan. Oisi tietysti kiva, että ne valmistettaisiin vegaanisesti ja ilman mahdollisesti vaarallisia aineita.


      • 9+9
        tulikirahvi kirjoitti:

        Ei ne piikit enää sitten mitään lohduta, jos taudin onnistuu nappaamaan, rokotukset ainoastaan ehkäisee tartuntoja ;)

        Rokotukset on kyllä pirun hyvä keksintö! Ties mitä lukemattomia ihmisiä tappaneita tauteja niillä on saatu hävitettyä kokonaan. Oisi tietysti kiva, että ne valmistettaisiin vegaanisesti ja ilman mahdollisesti vaarallisia aineita.

        Niin. Luin jostain että vanhemmat ei antanu rokottaa lapsia. Terveinä ovat pysyneet. Perinteisestä kolmiorokotteesta on poistettu elohopea ja korvattu jollain muulla aineella, mutta vasta viime vuosina. Ite oon sitä elohopea ryhmää.


      • Sedä
        9+9 kirjoitti:

        Niin. Luin jostain että vanhemmat ei antanu rokottaa lapsia. Terveinä ovat pysyneet. Perinteisestä kolmiorokotteesta on poistettu elohopea ja korvattu jollain muulla aineella, mutta vasta viime vuosina. Ite oon sitä elohopea ryhmää.

        Joo pysyyhän ne terveenä, jos ympärillä kaikki muut on rokotettuja, niin ei ole ketään keneltä ne taudit tarttuisi, mutta sit jos yhä useampi on rokottamaton, iskee kerran vielä joku tappotauti joka käy läpi kaikki rokottamattomat -ja kups.


      • ajattelin vain
        Sedä kirjoitti:

        Joo pysyyhän ne terveenä, jos ympärillä kaikki muut on rokotettuja, niin ei ole ketään keneltä ne taudit tarttuisi, mutta sit jos yhä useampi on rokottamaton, iskee kerran vielä joku tappotauti joka käy läpi kaikki rokottamattomat -ja kups.

        mikähän on noiden aineiden pitoisuudet?


    • Sannnnnnni

      Lukekaa. Historiaa.

      Se että mekin voimme ruokavaliosta tai muista kulutusvalinnoista skitsoilla johtuu siitä että isompia ongelmia ei oikein ole.

      Ei niin kovin kauan sitten olisitte halunneet puolentusinaa lasta koska lastentauteihin kuoli about puolet. Ei yhtään jos hyvin kävi, enemmän jos huonosti.

      Rokottamattomat eivät pahemmin sairastele, vielä, koska tartuntaudit eivät leviä niin kauan kuin suurin osa porukasta on rokotettu. Jos tämä sekoilu leviää niin googlatkaapa vaikka polio jotta tiedätte mikä ilo luomulapsianne odottaa.

      Vegenä kannatan kyllä eläintuotteiden poistamisesta lääkkeistä, mutta jos täytyy valita kuoleeko kani vai oma lapseni niin jotain rajaa siinäkin.

    • Kannatan rokotteita

      Aivan turhaa skitsoilla asiasta.Niiden rokotusten tarkoitus on ainoastaan ehkäistä tartuntoja,ei tappaa.Joten turha itkeä,jos on saanut tartunnan ja vaivoja,eikä ole viitsinyt ottaa rokotetta.

    • jaa a

      Ei noista lääkäreistä ja lääkefirmoista koskaan tiedä. Jossain voidaan rokotuksella streiloida ihminen.

    • Riippuu monestakin

      Kyllä lääkäreistä ja lääkefirmoista tietää paljonkin,pitäisi ainakin.Tuskimpa missään
      rokotuksella steriloidaan ketään,kyllä se on se leikkaustoimenpide siihen operaatioon
      ja jos rokote on siihenkin,niin ehkä se on vasta kehitteillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      2
      4077
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      45
      4043
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      80
      3281
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      32
      3103
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      2967
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      163
      2831
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2399
    8. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      4
      2300
    9. Kirjotan ikävää ulos

      Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run
      Ikävä
      14
      1828
    10. Sinä se vaan jaksat

      Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et
      Ikävä
      23
      1737
    Aihe