NIGHTCLUB MAXIM

vakioasiakas1

Mun mielestä Maxim:issa on muutamat asiat hiukkasen päin vi**ua!! Miksi jotkut asiakkaat saavat juomiansa ilmaiseksi? jotkut maksavat vain "viinan" hinnan?? jotkut maksavat esim perus virtasesta kaksitoista euroa!!? aika epäoikeuden mukaista! näin myös yksi päivä kun OMISTAJA antoi jollekkin pillereitä ja mies antoi rahaa tästä? Ravintolassa myös juodaan sulkemisen jälkeen ja omistaja panee asiakkaita ravintolassa (itse näin ikkunasta!). tämäkö on reitti ilmaisiin juomiin? ja asiakkaita juotetaan niin jurriin etteivät pysy enää pystyssä? VÄÄRIN! ravintolassa on muutama aivan ihana työntekijä, esim punatukkainen (en tiedä nimeä) mutta hän jaksaa hymyillä vaikka toiset nälvii ja tönii ja tuuppii. pomo ei puutu näihin vaan ignoraa kaiken. ja silmälasipäinen nainenkin jaksaa aina ilahduttaa, mutta sitten löytyy tää pienipieni tumma tukkanen tyttö joka ei hymyile millään, murjottaa ja repii rahaa käsistä. pilaa p***ele illan pelkällä olemuksella ja tätä mieltä on moni!! mutta pokeille s****nanmoinen hatun nosto!! jaksaa hymyillä ja nauraa vaikka asikkaat on vittumaisia! ammattitaitoa löytyy ja harmillista että yksi pokeista on hävinnyt kokonaan hän oli kaikista hyvätuulisin ja piristi iltaa tervehti ja sano kauniita unija lähtiessä, AINA! muusta ammattitaidosta hyvänä esimerkiksi tämä puukotus! ensiapu annettii ja saatiin tekijäkin vielä kiinni! huippua!! artikkeli siitä --> http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/269586-mies-puukotti-toista-ja-juoksi-karkuun-koivukylassa
Mutta näille asiolle kannattaa tehä jotain ennen kun leviää "viranomaisille" ;) ihan silleen vinkkinä vaan!

11

2650

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kettuuntunut

      Pitää kyl sen verran sanoo tähän väliin et on aika ihmeellinen meno siel. Mukava mesta, hyvä meno, soi hyvä musa, mut aina jotai tappelui yms siel. Ja kannattaa olla tosissaa tarkkoi paljo sielt otetaa hintaa! Se rillipää ottaa ainaki jos ei jostai tykkää ja samaa tekee seki punapää joka on vissii sen yhrn portsarin muija ja sit nythä siel on pomon muijaki töis ellen oo väärin ymmärtäny? Feissarista katoin meinaa ton. Toi meno menee koko aika huononpaa ja huononpaa, mut portsarit osaa ainaki asiansa! Ja se pitkätummatukkanen muijaki osaa sentää baarimikon hommat!

    • aaaappa

      Muuten ihan hyvä toi tosta rillipäästä.. mut se ottaa ylihintaa lonkerosta!!! Huhhuh.. nii ja aika suhde soppa toiki mesta.. tää punapää seurustelee pokenkaa, pomo on yhessä työntekijän kanssa ja varmaa panee tpista!! Et hei mahtava paikka! :DD

    • eihemmettimitäsettii

      No ei kyl iha kaikki pidä paikkaansa! Mun mielest ainaki mitä itte oon siel käyny ni työntekijöil hauskaa keskenää ja ali on aivan mahtava!! Aina hymyilee ja palvelu pelaa! Varmasti jokaisel on joskus ollu huonoja päivii, mut haloo mitä settii tääl??!

    • itävantaa

      Tuol tullu joskus käytyy useemi, ite en baarinhenkilökunnast vikaa löytäny vaan asiakaskunnasta sitäki enemmä! Vitu virolaiset aina rähisemäs ja törkeest pokailemas muijjii yms. Kuullu huhuu et laitettu jotai tyrmäystippoi juomii. Nykysi noi siirtyny taas pinkkuu ja porkkuu rähisee

    • justjoo!

      mulle ainaki henkilökunnasta kaikki ollu tosi ystävällisii et ei siinä mitää valittamist mut tosiaa noitten virolaisten takii ei tuu pahemmin enää pyörittyy maximis… ali on aivan mahtava?? oksettava äijä yrittämäs kaikkii muijii etenki virolaisii ja venäläisii tai kaikkihan sille kelpaa…huom vaikka sillä on oma muija… huhhuh

    • sdlfjio

      vitun ulkomaalaset

    • yök

      hyi mikä paikka… kävin kaverin seurana ekaa kertaa siel muutama kuukaus sitte ja pomo tuli heti tarjoilee vippikortteja ja yrittää lisäillä kaveriks facessa….ällöttävää!!! ei sinne enää ikinä…..

    • no-more-maxim

      Onko kellään hajuu miks Ali (se omistaja) lopetti? Kuulin huhuu et tän tilalle piti tulla uus 'night club'...

      • Hwj

        Kai se meni konkkaan 😂


    • narsistivanhapaska

      konkkaa meni. ei sen puolee. se vanha pedari ansaitsi sen :D

    • Anonyymi

      Mä en ole nähnyt noita juttuja Maxinessa, mutta Skohanin jonojen ohi pääsee, kun annat satasen poken taskuun sinne niitä sujahtaa. Olen absolutisti ja tällaset nään ja voin vaikka videoida ne. Lisäksi satakiloset poket laittaa käsirautoihin nuoria tyttöjä ja puristavat vielä käsivarsista. Ja pitävät pihalla kylmässä minihameessa kunnes poliisit hakee tytön joka vaan puolusti itteensä, kun haukuttiin huoraksi. Hormonien huuruissa poket kohtelevat 50kiloisia tyttöjä kuin jotain mafiapomoja, mutta tapansa kullakin pönkittää egoaan!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      100
      1743
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      57
      1146
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      440
      1107
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1033
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      128
      793
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      743
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      708
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      43
      706
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe