Kiitos meidän päättäjille ( kepulaisille kylä-päälliköille) Tähän se teidän Kemi viha nyt johti käydään Rovaniemellä synnyttämässä ja päivystys vastaan otolla . KYLLÄ nyt hävettää olla Torniolainen !!!
http://yle.fi/uutiset/mita_soteuudistus_tarkoittaa_meri-lapille/
hyi hyyyi
7122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Koetappas nyt rauhoittua - tuohan oli vasta esitys....
Kyseleppä inva-takseilta, miksi ovat ostamassa ja sovittelemassa siirtosänkyjä autoihinsa?
Siinä luisui nätisti Kulmunin Katrilta kansanedustajan paikka näpeistä :D
Muija tyri pahemman kerran sen kuntaliitosselvitysasian. Luulempa, että äänestäjät muistaa tämän eduskuntavaaleissa ja ääniä pitää saada aika paljon muualtakin kuin Torniosta.
Pitää se kepulien olla idioottisakkia, kun ollaan päättämässä vasta kuntaliitosSELVITYKSESTÄ niin käännetään selkä tärkeimmille naapurikunnille ja sitten ihmetellään seutuvaltuustossa miksi kaikki on meihin niin vit- uuntuneita.
Kiittäkää vain kulmunia kun saadaan käydä rovaniemellä päivystyksessä.
Kiitos Tornio! Hyvin toimittu! Onnittelut alueen terveydenhuollon näivettämisestä!
Mitäpä niistä terveyspalveluista. Pääasia, että kepu säilyttää valtansa hintaan mihin hyvänsä.
Olen edelläkirjoittaneiden kanssa samaa mieltä muuten mutta kepu ei ole hallituksessa vaan vas, sdp, kok ja motä niitä nyt onkaan. Hallitis tekee päätöksen
vaikka todellakin tornio toimii tosi tökerösti niin päätöksethän tehdään muualla ja juuri niiden puolueiden hallituksessa, jotka torniossa moittivat kepua