Käsityö-Kahvila Iina (Hirvaskangas)

Cinderellaneitonen

Onko kukaan käynyt kyseisessä paikassa? Sieltä löytyy ihania paikallisten tekemiä käsitöitä, kotileipurin leivonnaisia ja lahjatavaroita. Ja oli makoisat pullakahvit, kannatti käydä! ;) Suosittelen paikkaa lämpimästi. Siellä on myynnissä esim ihania unisieppareita, joista yksi susi aiheinen tuli matkaani ja aidonnäköisiä haapapuunlastuista tehtyjä ruusuasetelmia. Siinä oli muuten kiva lahja äidille. Ostin vaaleanpunaisen ja hän tykkäsi kovasti :) Säilyy pitkään eikä tarvi edes kastella.:)

Liike sijaitsee siis keski-suomessa Hirvaskaankaalla nelostien vastapuolella Teboil kylmäaseman lipan alla.
Huom! Teboil ja Elävät Kivet seurakunta eivät liity millään tapaa Käsityö-Kahvila Iinan toimintaan. Vaikka siinä hyvin lähellä ovatkin. Kun käyt sisällä, niin paikka oli kerrassaan kodikas.:) Ja aion kyllä käydä toistekin!

4

354

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koffeetoffee

      Hei!


      Minä olen käynyt Käsityökahvila -Iinassa :) ja kuten sanoitkin paikka on todella kodikas ja ihanan tunnelma.. Kahvi on hyvää ja suussasulavia leivoksia jotka ovat kotitekoisia. eikä mitään teollisia pullamössöjä joita suurissa kauppaketjuissa on.. Käyn siellä silloin kun ajamme Hirvaskankaan ohitse kun mökille menemme.. Ostin sieltä kotitekoista leipää ja kädentaitajien tekemiä käsitöitä tuli myös ostettua. Arvostan käsityötä ja se on paikka jonne on mukava mennä :) suosittelen lämpimästi!

      By: koffeetoffee :)

    • uhgkjgkj

      No olipa aika läpinäkyvää.

      Sekä aloittaja että "vastaaja" sama tyyppi, ja ihan sama kirjoitustyyli. Eri nimimerkki ei todellakaan hämää. Eikö mainonta ole kiellettyä tällä palstalla?

      • Cinderellaneitonen

        Eikös tämä oikeassa kategoriassa ole? :) Käsittääkseni kahviloista voi jutskailla kahvilat osiossa.


      • kiltsu91

        Moro!

        Lukasin tossa teidän keskustelua ja en saa mitään yhtenäistä näitten ihmisten välillä.. eikö tääl oo nimimerkkejä vaik kuinka samankaltasia.. ärsyttää tollaset komentit!!.. kun jotkut kehuu tiettyä paikkaa hyväks. Mä en oo käynny tuolla mut kyllä kiinostusta olis! kun kädentaidon putiikit harvassa..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      219
      5973
    2. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      26
      3744
    3. Koska näet seuraavan kerran

      Kaivattusi? Onko päivä tiedossa vai sattumasta kiinni?
      Ikävä
      82
      2587
    4. Ootko nainen jotenkin

      itseäs täynnä? Mars laihduttamaan. 🫵🏽 K
      Ikävä
      39
      2121
    5. Hyvästi.....

      En vain enää jaksa.....
      Ikävä
      33
      1902
    6. Hyvää yötä

      Mm❤️
      Ikävä
      45
      1868
    7. Ongelma Ibizalla

      Mistä saada triatleetin jalkaan mahtuva kenkä häitä varten?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      1765
    8. Eelle

      Huomenta,ajattelen sua..
      Ikävä
      21
      1656
    9. Hauskaa nimipäivää rakkaalle!

      On kova ikävä. Rakastan sua ikuisesti ❤️🤗😘
      Ikävä
      27
      1502
    10. Tappajamanne kiinni

      Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!
      Mikkeli
      33
      1468
    Aihe