Tein uuden vuoden lupauksen kuten niin moni muukin.. ja kaipaisin vinkkejä.
Kerrottakoon alkuun että pituus 170cm ja paino 80kg. Ongelma alue vatsan seutu.
Olen nyt syönyt seuraavasti:
aamupala; 1 jälkiuuni leipä(puoliska) jonka päällä vähän voita, kinkkua ja paprikaa. 1 kananmuna
Lounas: lihaa(lihapullia, kanaa tms) ja perussalaatti.
välipala: omena
Päivällinen:lihaa ja kasviksia pannun kautte, yleensä porkkanaa, pitkiä papuja, paprikaa, sipulia. Kastikkeena kermaviiliin seattu dippi jauhe.
iltapala: marjarahka tai omena päivästä ja nälästä riippuen.
Lisäksi juon paljon vettä, pari kertaa päivässä kahvia ja ruoan kanssa rasvatonta maitoa. Maitoa en halua jättää pois sillä kynteni alkavat heti lohkeilla-> kalsiumin puutos?
Päivittäin liikun noin tunnin, Kävelen reippaasti tai hölkkään.
KYSYMYKSIÄ:
Miltä ruokavalioni kuulostaa?
Haluaisin nopeamman startin, kannattaisiko olla viikko ateriankorvikkeilla esim nutrilet? Mitään pussikeittoja en alas saa mutta entäs ne patukat?
Katoin karppien sivuja, mutta sielä mätetään hirvittävät määrät juustoja, ja rasvoja. Niissähän on hirmusti kaloreita, mihin se perustuu?
Voinko syöda salaattia ja kasviksia huoletta aina mahani täyteen? Sillä nälässä en ole nytkään ollut joten ei ole tarvinnut napostella. Karkkeja on hieman ikävä esim leffassa käydessä, voisinko syödä pähkinöitä sen sijasta?
Läskit lähtee vai lähttekö?
PulinaMarina
0
72
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432799SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652266Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781949Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401532
- 691129
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön261950Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918- 39800