Monikaan ei ole päässyt elämänsä aikana karhua maistamaan. Suomessa on kuitenkin yhdistys, minkä kautta kaikki karhunhimoiset pääsevät nauttimaan ensi kertaa tuosta karvaisesta villipedosta. Kaiken lisäksi vieläpä ilmaiseksi, vaikka karhunliha on aika arvokasta! Ei muuta kun aterimet ojoon ja herkuttelemaan :)
http://www.fin-bears.org/index.html
Karhusta herkkua?
5
437
Vastaukset
- Vanha kokki
Oi että! VK tesmasi viime syksynä tuon sivun kautta tuoretta karhunlihaa, ja erittäin maukasta oli.
- ei hyvää
etpä taida olla hyvän lihan ystävä jos tykkäät pihkalta maistuvasta lihasta , karhun maksa ja kieli menettelee mut ei juuri muut ruhon osat , kyllä sitä lihaa ois muttei kelpaa kellekkään joka on kerran maistanut , koirille ja ketuille kelpaa .
- Väärä palsta
Hei jäpikkä!
Sä oot ihan väärällä palstalla, etkö sä tajuu, et tämä on Kala ja äyriäispalsta ja sä tuut tänne sun karhunlihojes kanssa.
Mene Riista ruoka palstalle karhunlihoinesi. - nallet saa olla
2 kertaa olen syönyt ammattilaisen laittamaa karhua,mutta en syö enää. siinä on selkeästi inhottava
mädän raadon haju maku,koska se syö lihan määnneenä.
oli puolipakko syödä,kun kallista lihaa tarjottiin,vaikka en edes halunnut. näinkin voi sattua. - kalamies2
Sorry, onko karhu kala vain onko kyse jääkarhusta? Sekään ole kala, vaikka ui.
Crudo on väärällä palstalla sen jutun kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2922452Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1412228Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132048- 1711560
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381267Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193888- 85886
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 51667