s i n k k u t r e f f i t

Koska ja missä järjestetään rovaniemen ekat sinkkutreffit? Olenko ainoa sinkku Joka odottaa?
14581
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Et ole ainoa, mie kans oottelen täällä sinkkutreffejä?? Perustetaanko semmonen sinkut ry.?

Äänestä
  • Mie kuulin illalla, että roissa on sellainen kerho. Kuulemma uutta vuotta viettivät jossain sampokeskuksessa. Oli mm. Sanomistakin. Onko se joku salaseura en tiedä. Tietääkö joku muu seurasta? Olisin valmis tulemaan katsomaan millaisia ihmisiä siinä toimii.

    Äänestä

Liittykää Rovaniemen Sinkut FaceBook ryhmään niin siellä voi tapailla

Äänestä
  • Jos jollain ei ole nettiä tai ei osaa face bookkia käyttää. Voisiko kutsun panna tänne rovaniemen palstalle?

    Äänestä

  • poikamies lappland kirjoitti:

    Jos jollain ei ole nettiä tai ei osaa face bookkia käyttää. Voisiko kutsun panna tänne rovaniemen palstalle?

    Joo ei mihinkään tyhmään naamakirjaan liittymisiä,Livenä joinakin sovittuina iltoina jossain ravintolassa.Ehdotusia paikasta ja ajasta vois laittaa vaikka tänne palstalle.
    Pikkuhiljaa porukka lisääntys ja ois kaikille ihan hyvä juttu.
    Ja tervetuloa myös muilta paikkakunnilta,saatas vähän eloa sinkkuiluun.

    Äänestä

  • sinkku myös kirjoitti:

    Joo ei mihinkään tyhmään naamakirjaan liittymisiä,Livenä joinakin sovittuina iltoina jossain ravintolassa.Ehdotusia paikasta ja ajasta vois laittaa vaikka tänne palstalle.
    Pikkuhiljaa porukka lisääntys ja ois kaikille ihan hyvä juttu.
    Ja tervetuloa myös muilta paikkakunnilta,saatas vähän eloa sinkkuiluun.

    Siinä jokainen esitteli itsensä vuorollaan 3-5min. Tämän jälkeen vapaata keskustelua, jos kiinnostaa voi mennä juttelemaan. Tekstarillakin voisi ilm. Jos ois numero.

    Äänestä

  • joukko sinkkuja kirjoitti:

    Siinä jokainen esitteli itsensä vuorollaan 3-5min. Tämän jälkeen vapaata keskustelua, jos kiinnostaa voi mennä juttelemaan. Tekstarillakin voisi ilm. Jos ois numero.

    ei sitä mitään esitelmää tartte tehdä kun ujoja ois joukossa muutenkin.Riittää kun tietää että on sinkkujen tapaaminen niin reilusti voisi itseään kiinnostavaa henkilöön tutustua.
    Ei kuitenkaan tällä viikolla,kun täällä on tuota ralliporukkaa melko paljon.

    Äänestä

.........paskan jauhamista. ! Kuka oikeesti uskoo?? Perheelliset Ukot ja Akat liittyvät sinne "kun haluavat uutta viehkeää seuraa"...NÄHTY ON ! !

Äänestä
  • Eihän siellä tarvis puhua jos ei halua. Jos emme ole itse aktiivisia ei sitä peräkamarin vanhaapoikaa kukaan tule kotoa hakemaan. Tai poromiestä jostakin erämaan kämpältä, vaikka olis kuinka hyvä mies. Poromieshän tietenkin sanoo että mulla vaatimia koko aitaus täynnä. Samoin maajussi ei hanki vaimoa? Kun navetta on täynnä lypsylehmiä. Varalta ne on vanhalla piiallaki rinnat. ;)))

    Äänestä

  • pekkapuupaa kirjoitti:

    Eihän siellä tarvis puhua jos ei halua. Jos emme ole itse aktiivisia ei sitä peräkamarin vanhaapoikaa kukaan tule kotoa hakemaan. Tai poromiestä jostakin erämaan kämpältä, vaikka olis kuinka hyvä mies. Poromieshän tietenkin sanoo että mulla vaatimia koko aitaus täynnä. Samoin maajussi ei hanki vaimoa? Kun navetta on täynnä lypsylehmiä. Varalta ne on vanhalla piiallaki rinnat. ;)))

    Odotan treffejä mielenkiinnolla. Maaliskuu lähestyy.. ja koirien juoksuaika...

    Äänestä

No niin nyt sitte aletaan eikä meinata.08.02.2014 omatoimista kiertelyä paikallis pub:ssa ja myöhemmin Pohjanhoviin.
Kaikki rohkeatja muuten vaan uteliaat sinne :)

Äänestä

Ravintola ja ravitsemusliike Hulibumbassa on sinkkuilta joka ilta. Miksetpä kokeilisi onnea viehkeitten sinkkujen parissa mukavassa ympäristössä? Kodikkaissa loosheissa voitte tutustua rauhassa rauhallisen musiikin ja puheensorinan soljuessa taustalla. Kuohujuomaa ja pähkinää.
Useat nuoret ja nuorekkaat parit ovat jo löytäneet elämänsä täyttymyksen suloisen hämyisessä salissa, oletko kenties sinä, sinkku, seuraava onnellinen?

Äänestä

Treffejä odottava. Milloinkahan ne toteutuvat? Odotan virallista kutsua? 21

Äänestä

Koska ne helmikuun sinkkutreffit olikaan? En malta oottaa kaverin kans?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pekkapuupaa kirjoitti:

Koska ja missä järjestetään rovaniemen ekat sinkkutreffit? Olenko ainoa sinkku Joka odottaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu