miten näihin eksyy lasinsiruja? oks kokemuksia mitä työ ootte löytäneet?
Fazerin riisi piirakat
5
190
Vastaukset
- sepponen
kiviä
- markkus
mää löysin jotaa toukkia
- Minä löysin
Viisihenkisen kiinalaisperheen. Olivat tulleet vissiin riisin mukana.
- M.Salonen
hampaat kyllä menee helposti rikki kun niitä syö. muutenki oli kyllä alkuun hyviä piirakoita mutta sitten ne muuttu yhtäkkiä ihan sekunda tavaraks. tainnu laadunvalvonta pettää pahan kerran.
- heihei,
Erittäin pelottava provokaatio. Suosittelisin valittamaan yritykseen, jos kuvatunlaista on tapahtunut, etä muka "lasinsiruja riisipiirakoissa". Ettei olisi rikollisia jopa ruoka-aiheen keskustelupalstoillakin, vaiko mistä tässä on kyse mitä silmäni näkee? Valitettavast siihen en voi vaikuttaa, että miten tämä koko kansan Suomi24 moderoi.
Itse olen aina ihaillut Fazerin imagoa, erityisesti makeisteolilsuuden osalta. Heidän se sininen ja eleetön suklaakääreensä 200:n gramman suklaalevyissä edustaa mulle turvallisuutta, kauneutta ja onnea elämässä ja en mitenkään ota kantaa yrityksen omistuspohjaan tahi mahdolliseen politiiikkaan, mutta kun suklaalevy Suomen ruokakaupassa maksaa kaksi euroa osti sen miltä valmistajalta tahansa, kauniimpi on aina Fazerin kääre, kuin kilpailijoiden monasti. Ja Fazerin suklaa on hyvää, todella hyvää.
Leipää tai riisipiirakoita en ostaisi kuin lähituottajilta, jos mulla olisi varaa, mutta ei ne Fazerit huonoimpia ole. Itse jos olisin yrityksen Fazer omistaja, seuloisin aika tarkkaan, että monta päivää kaupat pitää myynnissä vaikka riisipiirakoita.
Lasinsiruista keskusteleminen ruoan yhteydessä on pelottavaa nähdä ja vaikuttaa uhkaamiselta. Suomi24 ylläpito hoi!! Tavis ei voi tehdä mitään, nähdessään epämääräisyyttä netissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1386295Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto665211Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143675Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213260Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1082396Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712276Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12008Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271608Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne161223- 801154