Fazerin riisi piirakat

kulinaristi

miten näihin eksyy lasinsiruja? oks kokemuksia mitä työ ootte löytäneet?

5

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sepponen

      kiviä

    • markkus

      mää löysin jotaa toukkia

    • Minä löysin

      Viisihenkisen kiinalaisperheen. Olivat tulleet vissiin riisin mukana.

    • M.Salonen

      hampaat kyllä menee helposti rikki kun niitä syö. muutenki oli kyllä alkuun hyviä piirakoita mutta sitten ne muuttu yhtäkkiä ihan sekunda tavaraks. tainnu laadunvalvonta pettää pahan kerran.

    • heihei,

      Erittäin pelottava provokaatio. Suosittelisin valittamaan yritykseen, jos kuvatunlaista on tapahtunut, etä muka "lasinsiruja riisipiirakoissa". Ettei olisi rikollisia jopa ruoka-aiheen keskustelupalstoillakin, vaiko mistä tässä on kyse mitä silmäni näkee? Valitettavast siihen en voi vaikuttaa, että miten tämä koko kansan Suomi24 moderoi.


      Itse olen aina ihaillut Fazerin imagoa, erityisesti makeisteolilsuuden osalta. Heidän se sininen ja eleetön suklaakääreensä 200:n gramman suklaalevyissä edustaa mulle turvallisuutta, kauneutta ja onnea elämässä ja en mitenkään ota kantaa yrityksen omistuspohjaan tahi mahdolliseen politiiikkaan, mutta kun suklaalevy Suomen ruokakaupassa maksaa kaksi euroa osti sen miltä valmistajalta tahansa, kauniimpi on aina Fazerin kääre, kuin kilpailijoiden monasti. Ja Fazerin suklaa on hyvää, todella hyvää.


      Leipää tai riisipiirakoita en ostaisi kuin lähituottajilta, jos mulla olisi varaa, mutta ei ne Fazerit huonoimpia ole. Itse jos olisin yrityksen Fazer omistaja, seuloisin aika tarkkaan, että monta päivää kaupat pitää myynnissä vaikka riisipiirakoita.

      Lasinsiruista keskusteleminen ruoan yhteydessä on pelottavaa nähdä ja vaikuttaa uhkaamiselta. Suomi24 ylläpito hoi!! Tavis ei voi tehdä mitään, nähdessään epämääräisyyttä netissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2181
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      64
      2032
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1930
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      388
      1670
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1464
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      915
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe