Ratkaise vaikka tämä:

e=!

eli siis ratkaise neperin luku vastaan päättymätön eli !, pitäisi olla helppoa.

Jomman kumman ratkaiset täsmällisen arvon, mieluiten tuon äärettömyyden eli !-arvon tietysti.
365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olisiko...5.?

Äänestä

Siis onko tämä joku vitsi? Eihän koko kysymyksessä ole mitään järkeä. Jotain sanojahan tuossa on peräkkäin kirjoitettu mutta niistä ei muodostu minkäänlaista koherenttia kokonaisuutta.

Äänestä

42

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ratkaisehelppo kirjoitti:

e=!

eli siis ratkaise neperin luku vastaan päättymätön eli !, pitäisi olla helppoa.

Jomman kumman ratkaiset täsmällisen arvon, mieluiten tuon äärettömyyden eli !-arvon tietysti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu