Kyllä suomalaiset ovat sitten surkeita. Saisi Lari Lehtonen mennä kuntokouluun! Miten tuollainen etana voitiin laittaa suomen viestinelikkoon. Eikö todella suomesta löydy yhtä henkilöä joka jaksaisi hiihtää 10km? Ruotsi vie taas kultaa, kuinka ollakkaan johtoasemasta viimeiselle lenkille. Miten kävi eilen suomella?, niin....täyssulaminen ankkuriosuudella. Suomalaisille riittää mitalisija olympialaisista, täytyy muuttaa Ruotsiin, siellä sentään halutaan olla ykkösiä!
Taas hävitään Ruotsille ja Norjalle
7
94
Vastaukset
- larinkyösti
lehtonen vei suomen kultamitalin
mutta onneksi voitettiin somalian joukkue - Tosi luuserit
Joo, ei tule mitään...olis itte varmaan pitäny mennä hiihtämään ja ottaa se kultamitali suomeen. Täysiä sunnuntaihiihtäjiä koko sakki..voi elämän kevät ja ....
- Soomalaine
Paha laittaa kun ei ole noin huipulla muita.Ei niitä äijiä ja ämmiä haeta niin kuin elannosta aikanaan.Tietäisit sen jos tajuaisit huippu-urheilusta yhtään mitään.Minä ostan sulle sen menolipun Ruotsiin..
- ylpeä suomalainen
Miksi pitää aina mollata , onko se sitä suomalaisuutta,
kannustaa pitäisi! - RÖYH..
Örb...Lisää bissee,ihan paskoi hiihtäjii.Onneks saan liikuntasetelei töist ni myyn ne ni saan niil rahoilla lisää bissee.Sit haukun kaikki hiihtäjät !!
- Hihat palaa
Suomi on harvinaisen heikolla jalalla. Kokeilisivat kelkkailua tulevissa kisoissa, kun kerta on taipumuksia tippua kuin kivet lajissa kuin lajissa. Kansa kaipais menestystä laman keskelle, mutta saadaan.. ruotsalaisvoittoja!
- Petrovlars
Jag gillar finske pojkar.GULD GULD GULD !!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1442288
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311578En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1521563- 631254
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1431251The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121131Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226975- 156926
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57833Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20819