Olenko ainoa joka on huomannut että Teemu jatkuvasti epäonnistuu laukauksissaan? Laukaukset lähtevät täysin epäonnistuneena hiljalleen jäätä pitkin. Venäjä-ottelussa tuli tosin kaksi maalia kun epäonnistui - toinen Granlundin tekemänä - mutta monta on jäänyt myös saamatta. Olen aina ollut Teemu-fani kuten moni muukin. Nyt vain tuntuu siltä että Teemu pelaa vanhoilla meriiteillä eikä valmentaja uskalla ottaa häntä ykkösketjusta pois. Ykkösketjun pitäisi kuitenkin olla Suomen syömähammas.
Vastaukset 8
- Jafeus
Tältä näytti ja eipä se nyt asiaa auttanut. Hieno mies kuitenkin.
- Noniin...
Eiköhän tuolla ole jo mammonaa kylliksi.
- zuice
Kyllä! Selänne ns.tyräsi monta varmaa paikkaa mistä moni nuorempi olisi ehtinyt maaliin laittaa. selänne fani olen kuitenkin..
- Will C
On muutaman kerran pyyhkinyt pölyt kiekosta tai laukauksesta tullut huono, mutta ainakin Teemu uskaltaa ampua paikan tullen eikä jäänyt ihmettellemään. Osasta noista paikoista ei välttämättä kukaan muukaan laittaisi kiekkoa häkkiin. Tai siis edes hakeutunut hyvään maalintekopaikkaan. Aaltonen tullut Teemun seuraksi maalintekijöiden kastiin..
- Joopaniin...
Sillä on jo tarpeeksi monta autoa tallissaan. Eläkkeelle, hus!
- jaanaei
No jos se ampuu onnistuneesti leijonan laukauksen...?
- pronssia
kyllähän siinä taisi puristusta olla liikaa Ruotsi-pelissä. Mutta pronssipelissä onnistui selkeästi paremmin.
- Selännekkö
Porukan tietämys kiokosta perustuu ilmeisesti vain iltapäivälehtien otsikoihin, odotettiin ihmeiden tekijää.
Ihmeitä voi tehdä niinkentällä kuin kopissakin.
Suomi-USA 5-0, Teemu päällepäsmärinä, niin kopissa kuin ....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851206
- 74959
Jasmin Vähäkangas paljastelee
Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut171941- 57700
Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta
Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.183662Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t159661Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su270651Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat
Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t4616- 43615
- 30612