Kokoomuspoliitikko lakkauttaisi Lapin yliopiston

Helsingin johtava kunnallispoliitikko, kokoomuksen Harry Bogomoloff haluaisi lakkauttaa Lapin yliopiston. Hänen mukaansa Lapin yliopistosta valmistuneet kelpaavat vain lumitöihin - eivät juuri muuhun. Bogomoloff pitää Lappia muutenkin pelkkänä rasitteena ja elätettävien reservaattina.

http://yle.fi/uutiset/kokoomuspoliitikko_lakkauttaisi_lapin_yliopiston/6223501
790
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Toi tyyppi voi olla oikeassa, valitettavasti.

Äänestä
  • Lutkuta nyt oikke perkkele eteläisten läskiperseitä...lutkuta...luts..luts..luts...luts...

    Äänestä

Aika heikkolaatusia nuo poliitikkot muutenkin.Semmosia mitättömiä turhapuroja vähän joka puolueessa.

Äänestä
  • lopetetaan, tarpeettomana.

    Äänestä

Suomessa liikaa kalliita parasiitteja eli virkamiehistöä loisimassa tekemättä mitään. Kuluttavat vai ja rasittavat suotta tuottavan kansanselkärankaa. luonnonvarat kuluneet kaikki ja loputkin menevät virkakoneiston ylläpitoon. 75 prosenttia liikaa Suomen kokoiseen maahan virkoja.
Lappi imetty kuiviin etelän hyväksi nyt ja aina. Metsät ja muut luonnonvarat etelän hyväksi.
Työvoimakin mennyt aina ja menee etelän hyväksi.

Kannattaakohan se tuon bökkömolffin möläytellä enää mitään. Kattelis jo hautapaikkaa itelleen. Vanha höperö ukko.

Äänestä

Kokoomus joutaa lopettaa pois turhana. Samoin muut puolueet. Fanaattisuus pois Suomesta.
Tasa-arvo ja puolueettomuus laillistettava. Eliitti menköön sinne minne haluaa.
Vaikkapa sinne ihannoimaansa USA.n. Katsotaan sitten kauanko pysyvät siellä hengissä. Siellä ei kansa pakkoelätä loisvirkamiehistöä.

Äänestä
  • Kyllä USA:ssa on vahva julkinen sektori, mutta he tekevät vähän eri asioita mitä täällä. Esimerkiksi NSA on tällainen organisaatio.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


landlord kirjoitti:

Helsingin johtava kunnallispoliitikko, kokoomuksen Harry Bogomoloff haluaisi lakkauttaa Lapin yliopiston. Hänen mukaansa Lapin yliopistosta valmistuneet kelpaavat vain lumitöihin - eivät juuri muuhun. Bogomoloff pitää Lappia muutenkin pelkkänä rasitteena ja elätettävien reservaattina.

http://yle.fi/uutiset/kokoomuspoliitikko_lakkauttaisi_lapin_yliopiston/6223501

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu