Kesä 2014 KAIKKIEN AIKOJEN KUUMIN

5113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Koko vuodesta tulossa ennätyskuuma.

Äänestä

Suorastaan sietämättömän kuuma.

Äänestä

Kaikkien aikojen kuumin kesä. Ja jääkaudella? Jonka Happipullo on todistanut jo alkaneeksi. No johan nyt.

Äänestä

Lehtimiehen väittämä, että tiedemiehet ovat tuota mieltä on väärä. Pitäisi sanoa, saksalainen Armin Bunde, Justus Liebig yliopistosta, ennustaa kesästä 2014 mitatun historian kuuminta 75 % todennäköisyydellä. Turha on vetää muita ilmastotieteilijöitä mukaan. Yleistys on erittäin harhaanjohtavaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HUH!! kirjoitti:

... 75 % todennäköisyydellä.

http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/weather-summer-2014-to-be-hottest-on-record-9122575.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu