Katsokaa ulos, se siitä ilmastonmuutoksesta. Miten helvetissä tuo voi olla mahdollista, saatanan valehtelijat! Toivottavasti ilmasto Suomessa lämpenee ainakin kymmenen astetta niin päästään näistä perkeleen talvista!
Kevät on peruttu
Lisää lämpöä
575
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Katsotaan ennemmin vaikka tuota:
http://www.esrl.noaa.gov/psd/map/ANIM/sfctmpmer_01a.fnl.30.gif
Jääkausi todella vähissä.
Tuossa linkissä referenssitaso on vuosien 1985 - 1996 keskiarvo
http://www.esrl.noaa.gov/psd/map/ANIM/sfctmpmer_01a.fnl.30.gif
Tuossa näkyy globaali lämpöätilakehitys pidemmältä ajalta
http://www.drroyspencer.com/wp-content/uploads/UAH_LT_1979_thru_February_2014_v5.png
Totta vie lämpötilat ovat kohonneet vuosien 1985 - 1996 tasolta, mutta viimeisten 15 vuoden osalta lämpötilan nousu on pysähtynyt. Kumpikin linkki on oikeassa. Tosiasioille ei voi mitään, näin ne vaan on.
Miksi esittelet loputtomasti kirsikanpoimittuja käyriäsi vain 2,3 prosentin osuudesta koko globaalista lämpenemisestä? Opiskele ihmeessä kokonaisuudesta vaikka tuolta:
http://www.skepticalscience.com/global-warming-not-slowing-its-speeding-up.html
Kylmenemishörhöllä taas viimeiset mahdollisuudet hörhöillä Suomen säällä, kun se lämpenee huomenna ainakin kymmenen astetta ja päästään tästäkin talvesta etuajassa.
Lupaako Hohheli, että huomenna ei tarvitse laittaa autoa roikkaan ja rapata akkunat aamulla???