VTL tarjoaa monipuoliset mahdollisuudet harrastaa lajia. Seurassamme luistelee tällä hetkellä noin 180 luistelijaa, aina 4-vuotiaista aloittelijoista aikuisiin asti. Luistelutoimintamme jakaantuu eri-ikäisille ja -tasoisille aloittelijoille tarkoitettuihin luistelukouluihin, harrastelijaryhmiin ja kehitys-ja kilparyhmiin. Seurassamme on 3 kilparyhmää, 2 kehitysryhmää ja 4 harrastajaryhmää, joista 2 on lapsille ja nuorille tarkoitettuja harrastajaryhmiä ja 2 on aikuisille tarkoitettuja ryhmiä. Aikuisten ryhmät on jaettu aloittelijoihin ja edityneempiin. Lisäksi tarjoamme erityisohjaamista tarvitseville henkilöille mahdollisuuden soveltavaan luisteluun. Järjestämme myös kausittain tiivitä miniluistelukouluja, joihin voi tulla lyhyeksi ajaksi kokeilemaan lajia ja oppimaan perusasioita.
Tavoitteenamme on jatkuvasti kehittää toimintaamme ja viedä luistelijoitamme eteenpäin. Kilpailumahdollisuuksiin panostetaan todella paljon, samalla haluamme turvata myös harrastelumahdollisuuden. Kaiken toimintamme perustana on aito liikunnan ilo ja onnistumisen riemu!
Jääharjoittelun lisäksi tarjoamme jääharjoittelua tukevaa oheisharjoittelua lajioheisharjoittelun ja baletin muodossa. Lajioheisharjoitteluryhmiin on panostettu, ja jokainen seuramme luistelija löytää itselleen sopivan ryhmän!
Valmentajamme omaavat vahvan taitoluistelutaustan ja osaamisen. Kaikki valmentajamme ovat koulutettuja ja osaavia taitoluistelun ammattilaisia. Oppia on haettu mm. olympiavalmentajilta Venäjältä ja Amerikasta. Laadukkaalla valmennuksella seurassamme on kehittynyt parhaimmillaan SM-tason luistelijoita.
Tarjoamme opetusta suomen, venäjän ja englannin kielellä.
Lämpimästi tervetuloa kokeilemaan ja tutustumaan seuramme toimintaan!
Lisätietoja löytyy seuramme nettisivulta http://vtl.sporttisaitti.com. Lisäksi seuran päävalmentaja vastaa kysymyksiinne mielellään.
Ota rohkeasti yhteyttä: [email protected]
Vihdin Taitoluistelijat tarjoaa laadukasta valmennusta
anskuliini91
0
84
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k16310605Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t887491Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1067377Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37346Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t227321Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit427269Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1126672Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv296506Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa855725Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?485515