Mansikan itsepoiminta Vantaalla

typy781

Ajattelimme mennä Koivistoisen tilalle poimimaan mansikkaa, mutta mietittiin, että miten toimia perheen pienimmän 1v kanssa. Tietääkö kukaan onko mansikkapaikalla mitään oleskelumahdollisuutta tai kahvilaa jossa mummo voisi pikkuista vahtia kun ei kestä kovin pitkää erossa oloa vanhemmista?
Onko kenelläkään hinnoista mitään tietoa, että paljonko maksaa kilo? Kannattaako mieluummin ostaa kaupasta se 5kg laatikko kuin käydä itse poimimassa?

3

276

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitteekä ?

      et sitte osaa kysyä tilalta suoraan asiaa ?

    • Torilta ostetaan

      No jos yhtään lasket omalle ajallesi hintaa, ja auton kulut, niin ei mitään järkeä lähteä yhtä 5 kg:n laatikkoa itse poimimaan. Eri asia jos enemmästä olisi kyse.

    • hullutusta6000

      Kahvila mansikkapellolla? Jo on vaatimukset, eiköhän se lapsi istu rattaissa sen aikaa tai vedä päikkäreitä. Kas kummaa kun ei tartte rakentaa ihan omaa lastenhoitohuonetta...ja kauanko aiot kerätä viittä kiloa marjoja? Päivän? Osta kuule marjat marketista jos et osaa olla vaatimatta jonkun tähtidiivan palveluita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      118
      2435
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1572
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      644
      1028
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      706
    Aihe