Mättöhampurilaisten kotiinkuljetus

E.Rakko

Onko Helsingissä mahdollista tilata kotiinkuljetuksena kunnon mättöhampurilaisia (Hesburger, McDonalds)? Tiedän että joistakin kebab ja pizzapaikoista saa tilattua sellaisia hampurilaisia mitä Sukula maistaa ja haukkuu TV:ssä, mutta nyt olisi tarkoitus saada aitoa hampurilaisketjujen sontaa.

2

493

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyyyhhyh

      Jos vaan kävelisit sinne syömään/hakemaan niin lähtee läskejäkin pois, taidat syödä usein roskaruokaa.

    • ämmäoot

      Kuinka monta kertaa olet joutunut kohtaamaan lähipiirin tuominnan? Aina et ole valmis poikkeamaan valitsemaltasi polulta, mutta sinun on silti kestettävä kolmansien osapuolien arvostelu ja mielipiteet siitä mitä teet ja mitä jätät tekemättä. Valehtelisit, jos väittäisit, etteivät muiden sanat satuta tai ärsytä sinua.

      On vaikeaa olla kuuntelematta muiden neuvoja ja arvostelua, etenkin jos kommentit tulevat sinulle läheisiltä ihmisiltä. Ystävät, kumppani tai perheenjäsenet eivät välttämättä ymmärrä tekemiäsi päätöksiä ja valintoja, tämä voi tehdä elämästä hankalaa.

      Tosiystävä ei kuitenkaan koskaan tuomitse tai arvostele sinua sokeasti. Joskus ystävä voi tarkoittaa hyvää, kun hän kyseenalaistaa päätöksiäsi. Ystävä tuntee sinut ja läpikäymäsi asiat. Ihmiset voivat kuitenkin toimia myös itsekkäistä syistä, eikä heillä aina ole sinun paras etusi mielessään.

      Muista, että vain sinä tiedät, millaista elämäsi on, mitä olet joutunut kokemaan ja miten kivuliaita esteitä tiellesi on osunut. Vain sinä itse osaat arvostaa kaikkia elämäsi hetkiä: niitä kertoja, kun olet puskenut eteenpäin pyytämättä apua muilta ja niitä pieniä voittoja, jotka muiden silmissä eivät välttämättä ole merkittäviä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      293
      1185
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      298
      1085
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      938
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      899
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      859
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      78
      853
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      108
      712
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      571
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      528
    Aihe