Roon uusi QB vs Indians

10+10

Miltäs mies näytti tänään pelistä?

18

388

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Merde

      Paska.

    • 11+13

      Vastustajan taso oli niin surkea, että on ihan mahdoton sanoa mitään kaverin todellisista kyvyistä. Seuraava kierros 69ersia vastaan näyttää jo paljon enemmän.

      • 20+14

        HAHHAHAHA... vai sixtaritko on nyt sitten mittari jossa mitataan taso...:HAHHAHAHAHA


    • Kore-Jene

      Jere Jussila oli aika kone.

      • 14+4

        Joo, juoksi Indianssia vastaan kuin vastassa olisi ollut ilmaa - eiku hetkinen, taisi ollakkin.


    • 4+16

      Shelton S 23-33-1 348yds 4td

      • 10+16

        Kova jätkä, heitti Indianssia vastaan kuin vastassa olisi ollut ilmaa - eiku hetkinen, taisi ollakkin.


      • 9+6
        10+16 kirjoitti:

        Kova jätkä, heitti Indianssia vastaan kuin vastassa olisi ollut ilmaa - eiku hetkinen, taisi ollakkin.

        Ihan paska se on. Heitti viikon treenin jälkeen enemmän ku Crocodiles inkkareita vastaan.


      • 4+5
        9+6 kirjoitti:

        Ihan paska se on. Heitti viikon treenin jälkeen enemmän ku Crocodiles inkkareita vastaan.

        Aloittiko se jefun vasta nyt?


    • 1+2=0

      Jere Jussila ei tule ikinä olemaan yhtä hyvä kuin veljensä Henri!

    • 1+12

      Jos viikon pelaaja valitaan Roostersista, se viimeistään vie kaiken uskottavuuden koko viikon pelaaja -äänestykseltä. Jo nyt systeemi ihan vitsi. Ei kierroksen parasta pelaajaa voi valita maalien määrällä. Tai sitten titteli on "viikon maalintekijä"
      Indians oli täysin luovuttanut ja usein eivät edes yrittäneet taklata. Siinä pelissä olisi D-junnukin tehnyt 6 maalia.

      • 1qwe1

        Edelleenkään viikon pelaaja palkinto ei ole pelaajia varten, se on mediaa varten, jotain kirjoitettavaa lajiista.


      • 1+20

        Sixtareista se viikon pelaaja pitää olla. Aina.


      • 12+4

        Alkoiko pelottamaan? Ihan turhaa olet peloissasi. Kyllä viikon pelaajat tulevat olemaan läpi koko kauden amerikkalaisia ja ihan perustellusti


      • 3+18
        1qwe1 kirjoitti:

        Edelleenkään viikon pelaaja palkinto ei ole pelaajia varten, se on mediaa varten, jotain kirjoitettavaa lajiista.

        Joo niitä uutisia onkin tullut vastaan harva se päivä...


    • 1+3

      Eihän Kouvolaa ja Wolvoja vastaan pelatuista peleistä pitäis antaa viikon pelaajan titteliä, mutta nyt voi olla mahdollista, että suomalainen saa. Ei tuo kuitenkaan mitään ihan jokapäiväistä herkkua ole. Jenkkipelaajat ovat saaneet samanlaisilla tilastoilla, joten katsotaan. Toki Crawfordin suoritus pitäisi oikeasti olla mikä sen saisi.

      QBsta: Vaikutti aika hyvältä, ajoituksissa vielä tietysti hakemista, eikä tuskin pääse samalle tasolle Rojon kanssa tämän kauden aikana. Mutta Rojoa selkeästi paremmassa ja nopeammassa kunnossa, oma juoksu saattaa olla tuhoisa yhdistettynä Roon muutenkin vahvaan juoksupeliin.

      • 13+8

        Kyllä Ivory teki kovan työn TAFT ia vastaan heittämnäläl 5 TD ja 500yd, siinnä teille viikonpelaaja.


    • 2+10

      Kova poika juokseen ite ja keskipitkät heitot poras aika kovina laakapalloina. Välillä oli vaikeuksia löytää avoimia pelaajia vaikka aikaa oli.... tosin viikko(?) treeniä takana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2544
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      77
      2356
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      66
      2323
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      22
      2023
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      84
      1759
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1559
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      30
      1378
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      16
      1261
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      4
      1103
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      32
      947
    Aihe