italian mafian hedelmät ja vihannekset

mafioso ruokavirasto

tämä on vain minun mielipideni mut italiasta tullet tuotteet on kaikki ihan kummallisia, esimerkiksi kiivit joka tuodetiin melkein ainoastaan uusiseelannista on viime vuosina tullut paljon italiasta, ihan hemmetin kova, melkein valkoinen sisältä, paha maku, eikä kypsyy vaikka jättää sen pöydällä kuukaudeksi ei silti tule mitään hometa eikä menee mädäksi, vaan ehkä rypistynyt hieman.

4

211

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei ruccolaa

      Muutama vuosi sitten luki lehdessä että italialaista ruccola-salaattia oli kasteltu pa...-vedellä.

      En oo sen koommin ostanut ruccola salaattia.

      Viljelen sitä itse ja kerään syksyllä siemenet talteen seuraavaa kesää varten.

      Ei ruccola oo mikään "pakko" talvella! Ei ollut ennenkään ruccolaa, ja hyvin selvittiin.

      Eipä ollut muuten salaattiakaan talvella, ja hyvin selvittiin sekin.
      Lanttua, porkkanaa, punajuurta ja marjasäilykkeitä.

      • etsilleen

        Ei ole pakko ostaa rucolaa - sitähän kasvaa jokapuolelle ja sitä kutsutaan voikukaksi - maku on se sama eli kitkerä.

        Jengi ei vain ymmärrä - rucolaa pitää saada vaikka hinta on maltaita ja samaa kamaa saa ojanpenkasta vaikkakin nimi on eri, mutta maku sama.

        Noin muutenkin ihmisten pitäisi ymmärtää paremmin - naatit pitää jättää eläimille vaikka tseimi toista höpäjää - yksikään naatti ei maistu hyvälle tosiasiassa ja sisältävät liikaa nitraatteja ihmisen nautittavaksi.


    • Observer83

      Sen verran on tullut Italian menoa seurattua läppikseltä ettei siellä tuotetut ruoat ole mun ykkös vaihtoehto. Roskaongelma, ja on siellä monia huolestuneita & päteviä viljelijöitä mutta mafia (vai liekö viranomaiset) antaa maaperän pahentua, ilman samaten. Vaiko siviilit

    • italian mafia

      Melkein kaikki italian vihannekset on jotenkin oudonlaaduista massatuotantoa, kenties frankenstein GMO laji Monsantolta, todella ikävä että Tawja päästi ruokaviraston italiaan mafialle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4203
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      118
      2661
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2412
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1462
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      976
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      973
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      171
      941
    Aihe