Leroy tarjouslohi maistui pahalle

Lohissa on eroja

Lohi oli Suomessa pakattua norjalaista Leroy lohta. Citimarketissa tarjous ol 7,95 kilo. Se lohi maistui levälle ja pahalle. Lidlin Hätälän pakkaama on erinomaista--! Puhdas maku ja erinomaista !

17

4037

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Epäileväinen Crudo

      Oletko mainosmiehiä, kun niin moneen kertaan eri keskustluissa olet tota Lidlin Hätälää toitottanut?

    • Pirkkalohi hyvää

      On meinaan totta. Citimarket Leroy on kevotonta. Pirkka pakattu merilohi on erinomaista.

    • PIRKKA++++++++++++++

      Pirkkalohi on hyvää!! Se norjalainen.

    • Suomenmieli

      Ja tietenkin "Hätäsen" pakkaama lohi on parhaimmillaan vain paskaliiteristä ostettuna?

    • Norjanmieli

      APETIT ja Rainbow on Hätälän ohella ollut myös erinomaista.

      Leroyn ja Kalamestan tarjouslohessa makuvikaa. Kokkolalaisen Trio Tradingin lohi on ollut jopa kuvottavaa.

    • vesakk

      No nyt en tiiä mitä lohta tuli citarista ostettua 6.90€ kilo niin extempore tarttui mukaan.

      Oli kuitenkin ihan hyvää kun tehtiin teriyaki lohta lisukkeeksi wasabimajoneesia, ei maistunut levälle eikä ollut liian rasvaista josta en pidä lainkaan, liian rasvainen lohi maistuu kalanmaksaöljylle , yäk.

      Sieltä ostetaan mistä halvimmalla saadaan.

    • Kova rasva

      Jonkin syystä norjalainen lohi on muutunut vuosien varrella, ennen oli hyvä, mutta nykyään paistettaessa rasvaa ei sulaa vaan muodostuu suuria määriä valkoista, vispattu kerman kalttaista, mutta paljon kovempi.

      Hyvä nyrkkisääntö on jos rasva vaikuttaa kovalta ja eikä sulaa hienosti suussa (kehon lämpötilassa) niin se on KOVA RASVA ja täten hengenvaarallista.

      • Kova rasva

    • Herkkulohta
      • Kova rasva

        kai sinä vastaisit minun postiin?

        Kalan rasva sulaa ja sen näkyy aistinpannussa kun siinä kertyy paljon , tiedät kai omega 3 kala öljy pullossa josta voi osta luontaistuotte kaupoista???
        Ei ole kova valkoista rasva, vaan öljy muotoinen.


    • Parainen

      Yrität puollustaa vähärasvaista PIENTÄ merilohta, joka ei kelpaa muualle. kuin dumpattavaksi marketeissa tarjouksessa.

      Kyseessä on ollut usein pakestekonteissa tuotu Chilessä kasvatettu lohi. Se on jälleenpakattu Suomessa ja FI- tunnus on "laillisesti" lisätty tuotteeseen.

      Lisäksi puhutaan norjalaisuudesta, koska kysymyksessä on norjalainen yritys.

      Kalatutkija näkee sen heti.

    • Pointti !

      Tärkeää on varmistaa, että lohi on aitoa norjalaista. Hätälän lohi on. Yhtiö on sanonut niin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      51
      863
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      63
      643
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      54
      619
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      43
      552
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      29
      507
    6. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      4
      492
    7. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      27
      437
    8. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      415
    9. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      66
      409
    10. Jotenkin tunnen vahingoniloa

      Tunnenpa vaan. Ei saisi, mutta väkisinkin tunnen.
      Ikävä
      32
      405
    Aihe