onko kenelläkään tietoa mahtaako Pisang Ambon -niminen likööri olla vegaanista? en löydä mistään tietoa.. entäpä dry vodka, mahtaakohan sen kirkastuksessa olla käytetty kalaliimaa? olisi paljon apua jos joku voisi auttaa..
apua kaivataan
trachemy
6403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kannattaa pistää sähköpostia alkoon tai juomien valmistajille.
alkohan ei tiedä mitään varmaa tuotteidensa sisällöstä, valmistajien ei kaikkia aineosia tarvitse ilmoittaa.. pitäis lähinnä valmistajille mailata, mutta sitte on sellanen ongelma että tarviin vastausta jo tänään. aattelin vain kysäistä jos joku olisi jo ottanut asiasta selvää ja haluaisi jakaa tietonsa (:
Kannattanee varmasti jatkossa kysellä paremmilta vegaanipalstoilta jos vastauksia kaipaa nopeasti. Esim. http://www.oikeuttaelaimille.net/foorumi
sitäkin harkitsin mutta en vieläkään ole oppinut käyttämään eofoorumia...liian monimutkainen kapistus (:
Siellä on hakukoneet ja kaikki. Kantsii opetella ;)
joo kaikki muut osaan paitsi kirjottaa sinne viestin (: mutta eipä se niin tarpeellista ole... (?)