leivokset myyntiin

kokki3

Voiko omia leivoksia myydä jossakin?? Rakastan leipoa mutta pidemmän päälle ei varmaan tee kovin hyvää jos niitä ite aina mussuttaa menemään :D kertokaa mulle!

4

2394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kääretorttu

      Ystäville tilauksesta. Ravintolapäivänä voit myydä. Kirpputoreille myyntiin.

    • kotileipuri

      Eikös torilla voi myydä itse tehtyjä leivonnaisia, kuten pullaa ja kakkuja ?
      Tietenkin leivonnaiset, kuten juustokakut, jotka on kuorrutettu tuorejuustolla tai vastaavalla mikä menee helpommin pilalle ja vaatii kylmäsäilytyksen, niin ei varmaan kannata myydä torilla kuumana kesäpäivänä, jos ei ole kylmäsäilytys tilaa.
      Eihän ne mene helposti pilalle, kuten elintarvikkeet, joiden säilytys vaatii jääkaappi olosuhteet, etteivät lämpene ja niitä koskee tarkemmat säädökset.

    • KK2

      Leivoksia voi koittaa kaupata myös netissä. Tuonne voi ilmaiseksi laittaa omia ilmoituksia näkyviin. https://www.herkkutori.net

      • Anonyymi

        Lopettanut samana vuonna jo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      50
      2202
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      197
      2029
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      47
      868
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe