Etelä-Suomen pakkasennätys rikki!

Etelä-Suomen pakkasennätys rikki, mutta onneksi sää lauhtuu roimasti!

Viime yötä vietettiin eri puolilla maata poikkeuksellisissa lämpöasteissa. Etelä-Suomessa yö oli syksyn kylmin ja lämpötila laski –33,2C.

Eteläisessä Suomessa jo vaarallisen kylmää! Kommentteja kaipailisin mistä tämä johtuu lämpöhuutamisen alarmistit. Olemme selvästi jääkaudessa, tropiikin sijasta.
5130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kohta alkaa AGW huuto. Väitteet ovat, että: Tämä menee täysin AGW-strategian mukaan ja kyseessä on normaali pakkanen. Siinä lopuksi kerrotaan, että ilmasto vaan lämpenee, vaikka sää on erittäin vaarallisen kylmä. Ilmatieteenlaitos on jo julkaissut suomalaisille ohjeetkin kuinka menetellä, kun sään ääri-ilmiöt iskevät päälle lietsoakseen tätä ihmisten rahastusta.

Turha sitä on järjellä asioita uskovaisille selittää. Kaikella tällä luodaan mielikuvaa ilmastonmuutoksen vaarallisesta etenemisestä. Nyt kun ei lämpenekään, jäätyy lähes -30C pakkasiin syyskuussa, otetaan esille nämä ääri-ilmiöt, mikä näyttäisi tukevan ilmastouskovaisten kehittämää salaliittoteoriaa.

Äänestä

Suuri on denialistin epätoivo, suuri on.

Äänestä
  • Etkö parempaan pysty, Eelis? Eikö kukaan edes piere verta?

    Äänestä

Totta on. Ilmastorealismin vastaisilla denialisti ituhihhuleilla olkimajoissaan epätoivo vain kasvaa. Meillä on nyt tällä hetkellä vain -24.5 astetta. Ei ole mitään vaaraa, polttopuita on ja vesikin vielä juoksee putkissa.

Olen sitä mieltä, että Suomi on hyvää vauhtia degeneroitumassa keskieurooppalaisten tasolle, mitä tulee luontaisiin selviytymisympyröihin.

Siis tarkoittaen sitä, nitä Brysselistä, tai Strassburgista sanotaan, milloin Suomessa on vaarallista ylipäätänsä olla ulkona, tai käydä k.settamassa "puudeleita".

Kissani lähti jokin aika sitten "maisemiin" . Sillä on hyvä turkki, -kuten minullakin on, -paljon parempi kuin monilla muilla, -jotka eivät pakkasista tiedä.

Mutta pakkasta jo syyskuussa! Ei hyvä ollenkaan, EI!

Äänestä

Meillä persuissa eivät ituhipit eikä neegerit juhli. Ja kunhan pääsemme valtaan järjestämme kaikille tieteentekijöille julkiset pieksäjäiset.

Netti laitetaan myös valvontaan ja yhtäkään tieteellistä raporttia ei sitten kyllä linkitetä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pakkanen paukkuu kirjoitti:

Etelä-Suomen pakkasennätys rikki, mutta onneksi sää lauhtuu roimasti!

Viime yötä vietettiin eri puolilla maata poikkeuksellisissa lämpöasteissa. Etelä-Suomessa yö oli syksyn kylmin ja lämpötila laski –33,2C.

Eteläisessä Suomessa jo vaarallisen kylmää! Kommentteja kaipailisin mistä tämä johtuu lämpöhuutamisen alarmistit. Olemme selvästi jääkaudessa, tropiikin sijasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu