Vai onko kuollut ja kuopattu ihan kokonaan ???
Vastaukset 15
SKP osallistuu Ruotsin vaaleihin. lue ja hämmästy:
http://skp.se/val2014/
Riikinruotsalaiset ovat sen verran suomalaisia fiksumpia, että puolue ei tule saamaan edes 0,1% annetuista äänistä.
Tässä kohtaan suomalaisilla on vielä vähän oppimista ruotsalaisilta - vähän, hyvin vähän.
................- Svensson.
Kommareita ei ole, eikä tule Ruotsiin. Pysykööt Suomen itärajan takana.
- Iso Persu.
Kansainvälisten uutistoimistojen uutiset eivät ainakaan kerro mitään kommunisteista, joten tuskin niitä on montaa. Taita Svenssonin sanonta; "Kommareita ei ole, eikä tule Ruotsiin", olla totisinta totta, Ruotsissa ei ole ensimmäistäkään kommaria.
- Olet oikeassa.
Sama kohtalo odottaa Suomen komuja, kuoleminen sukupuuttoon, joo.
- Mammanpoikia ihan
kauhistuttaa demokraattien nousu;
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/ulkoministeri-kauhisteli-ruotsidemokraattien-nousua-lahes-fasisteja/4328336
Taitaa mammanpojille tulla lunta tupaan...- Joopa joo
mutta minkäs teet. Ei ole ruotsidemokraattien vika, jos ruotsi-kommarit takovat nollatulosta. Odotan mielenkiinnolla sitä päivää, kun sekä suomi- että ruotsikommarit havahtuvat todellisuuteen eli että heitä tosissaankaan kannata käytännössä kukaan. On turha jahkata aina uudelleen ja uudelleen, kuinka vuonna 1918 sitä ja tätä ja taas sitä. Nyt eletään ihan kohta vuotta 2015. Maailma on kovasti erilainen kuin 100 vuotta sitten, Ja tätä aika lailla itsestään selvää asiaa ei kommarit tunnu tajuavan - ja vaikka tajuaisivatkin, niin johtopäätöksiä ei selvästikään pystytä tekemään.
- kommunismilla
Joopa joo kirjoitti:
mutta minkäs teet. Ei ole ruotsidemokraattien vika, jos ruotsi-kommarit takovat nollatulosta. Odotan mielenkiinnolla sitä päivää, kun sekä suomi- että ruotsikommarit havahtuvat todellisuuteen eli että heitä tosissaankaan kannata käytännössä kukaan. On turha jahkata aina uudelleen ja uudelleen, kuinka vuonna 1918 sitä ja tätä ja taas sitä. Nyt eletään ihan kohta vuotta 2015. Maailma on kovasti erilainen kuin 100 vuotta sitten, Ja tätä aika lailla itsestään selvää asiaa ei kommarit tunnu tajuavan - ja vaikka tajuaisivatkin, niin johtopäätöksiä ei selvästikään pystytä tekemään.
ei ole paikka nykyisyydessä eikä tulevaisuudessa... nuoriso pyyhkiiperseensä komuopeilla ja komuleilla... joo...
- Uusi tunnuslaulu
kommunismilla kirjoitti:
ei ole paikka nykyisyydessä eikä tulevaisuudessa... nuoriso pyyhkiiperseensä komuopeilla ja komuleilla... joo...
kommareille. Kommarit voisivat ottaa "kansallislaulukseen" Jethro Tullin mainion kappaleen "Living in the Past". Kappaleen nimi kuvaa hyvin kommareiden touhuja.
- Demokraatti;
Ei oo, ei tuu eikä tilata.
- Ruotsi vaikeuksissa
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12549833#comment-70372031
RUOTSIN VAALIEN PUHEENAIHE EI OLLUT
EI TYÖLLISYYS
EI KILPAILUKYKY
EI VELKAANTUMINEN
EI ELÄKKEET
EI JULKINEN SEKTORI JA SEN YLIKUORMITUS
EI MAAHANMUUTTO
EI KOULUT
EI UKRAINA
EI NATO
EI ASEVELVOLLISUUDEN ALOITTAMINEN UUDESTAAN
EI EU
EI EURO jatka itse listaa
vaan aiheena oli
... lue jatko - Ei saaneet komukat
yhtään ääntä Ruotsin vaaleissa, kun ei siellä ollut yhtään komuliehdokasta... Joo.
- Halla-ahon äänestäjä
Kommunistipuolueita ovat V-puolue Ruotsissa
Vasemmistoliitto Suomessa
ja Linke Saksassa
Ei tule kuuloonkaan Saksassa että Linke pääsisi hallitukseen
ei tule ... Ruotsissa V-puolue ...
SEN SIJAAN hölmö katainen otti kommunistit hallitukseen Suomessa
jota ihmeteltiin koko maailmankaikkeudessa
Oma arvioni on sivistymättömyys
Katainen ei heikosta koulumenestyksestä johtuen (mm. lyhyt matematiikka
lukiossa 6) pystynyt vetämään ns. paralleeleja yhteen historian
ja nykyisyyden kanssa eikä ole tutustunut mm. Paasikiven muistelmiin
tai Suomen historiaan syvällisemmin
Ajatuskin on puistattava globalisaatiossa
Globalisaatiossa pärjää nimen omaan se, joka tuntee itsensä
Rolexander Stubb on samanlainen (lyhyt matematiikka 7)
epäonnistunut golf-ammattilaispyrkimysura Floridassa takanaan
Nämä johtavat Suomea, puistattavaa
http://www.val.se/val/val2014/slutresultat/R/rike/index.html
SKP oli vaalien yksi suurimmista voittajista. Äänimäärä kasvoi vuoden 2010 vaaleista 183 äänellä huomattavaan 558 ääneen. Ääänimäärä kasvoi siis noin 48,8% vuoden 2010 vaaleista.
Puolueen kannatus oli tämän hurjan menestyksen jälkeen huikeat 0,0089%. Meillä suomalaisilla on siis tässä kohtaan jotakin oppimista länsinaapuriltamme.
........- Herranjestas :))))))
Nyt ovat kommarit päässeet omalle ylittämättömälle tasolleen :)))))))))))))
Sano se tuota paremmin :))))))))))))))) - Tähän sopii tämä
Herranjestas :)))))) kirjoitti:
Nyt ovat kommarit päässeet omalle ylittämättömälle tasolleen :)))))))))))))
Sano se tuota paremmin :)))))))))))))))laulu paremmin kuin hyvin;
https://www.youtube.com/watch?v=apiyIz1Ke2g
Naattikaamme :)))))))))))))))))))
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.961610Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu471073- 16928
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.40858Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.82778kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl17747- 93746
- 46738
- 16735
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj27717- 63705
- 68692
- 47674
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan97661Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa56605- 47594
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47586Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131575Oliko virhe palkata näykkelis johtoon?
Kunnan asiat sekaisin eikä mikään homma toimi. Ilmeisesti samaa sekoilua muillekin suunnille. Johtaja asuu itse muualla150546Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31545