Kuinka usein jarrupalat suunnilleen joutuu vaihtamaan?

Hankin tuossa uuden pyörän, jonka etuhaarukassa on jarrupalallinen käsijarru. Kysyisinkin, että kuinka usein jarrupaloja suunnilleen joutuu vaihtamaan, jos ajaa keskimäärin kymmenisen kilometriä päivässä?
31080
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaikissa pyörien jarruissa on vaihdettavat jarrupalat. Mitä ihmettä sekoilet näissä viesteissäsi?

Äänestä

Jarrupalat vaihdetaan siinä vaiheessa kun jarrujen teho on hiipunut. Levyjarrupalat kestää kauemmin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kulkuri7 kirjoitti:

Hankin tuossa uuden pyörän, jonka etuhaarukassa on jarrupalallinen käsijarru. Kysyisinkin, että kuinka usein jarrupaloja suunnilleen joutuu vaihtamaan, jos ajaa keskimäärin kymmenisen kilometriä päivässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu