DEMOKRATIA VAATII ENEMMISTÖPÄÄTÖKSIÄ.

Kaikki muu on diktatuuria ja polku katastrooffiin.
3110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kunnallisessa päätöksenteossa tulee noudattaa lakeja. Sisäpiiri ja hyväveli järjestelmä ei ole hyvästä.

Äänestä
  • lähtökohta.

    Ja varsinkaan nykyään ei ole enää muuta vaihtoehtoa edetä, ihmiset ovat sen verran valveutuneita ja koulutettuja. Harvainvalta karkoittaa nuorison paikkakunnalta aivan varmasti pois. Ja rullaattorit eivät kauaa elätä paikkakuntaa.

    Äänestä

mennyt periaatteelliseksi kiistaksi, niin kansa ottaa käskyvallan ja päättää asiat. Kansa on aina oikeassa, vaikka se pikkuisen mitättömiä ja elinkelvottimia virkamiehiä ja muita hiirulaisia viituttaakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niin se vain menee. kirjoitti:

Kaikki muu on diktatuuria ja polku katastrooffiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu