Kirjoituksen lienee kirvoittanut suomen IPCC pääneuvottelijan suoranainen valehtelu aamun pehmo"haastattelussa" jossa ei kysytty aiheeseen liittyviä kysymyksiä, vaan jutusteltiin AGW liturgiaan kuuluvista asioista.
http://eijariitta.puheenvuoro.uusisuomi.fi/176593-lopetetaan-valehtelu
http://eijariitta.puheenvuoro.uusisuomi.fi/176593-lopetetaan-valehtelu
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tieteellinen debatti vaan jatkuu eijariitan blogissa. Outoa tuossa tieteellisessä debatissa oli se, ettei minun maallikkona ollut lainkaan hankalaa seurata debattia.
Mistähän tämä johtuu? Onkohan minusta tullut ilmastotutkimuksen asiantuntija ja tiedemies itse siitä tietämättä?
On oli miten oli, niin toivottavasti blogin kirjoittajalle ei jäänyt hard feelingejä, kun potkaistiin europarlamentista pois.
No jäipähän hyvää aikaa valmistella ympäristöpolitiikan väitöskirjaansa. Sanoi puolustavansa sitä marraskuun puolivälissä. Tervemenoa kuulemaan römpöti pöm.
Blogissa ei missään sanottu että ihmisen aiheuttama ilmastonlämpeneminen ei ole totta. Kuinkas nyt näin, hörhön idoli siis myös on tässä asiassa tieteen kannalla.
Toivottavasti itu Villelle ei jäänyt ikäviä muistoja kun potkaistiin hallituksesta ulos.
Ja eikös europarlamentistä lentänyt myös useampikinn ekonatsi ulos samaan aikaan.
Pekka Haavisto oli kyllä aika hyvän näköinen. Missähän se käy iltaisin?