Mitä mieltä olette siitä että lapsilta kiellettäisiin pannukakut?? Minä ainakin tästälähin pakkaan lapselleni mukaan pannaria jos päiväkodis kielletään joidenkin pillipiipari vanhempien takia! haistakaa vittu T.perhe
pannukakut pois
2
106
Vastaukset
- täti Monica
On kummaa vouhotusta. Jokainen vanhempi voisi olla tyytyväinen kun mukulaa hoidetaan ja hän saa hyvää ruokaa syödäkseen hoitopaikassa. Ei lapsuus voi olla niin tympeää ja ilotonta että ei saa edes pannaria syödä. Jotkut vanhemmat ovat niin hurahtaneen "luomu" elämään että penikka ei saisi syödä kuin juuria maasta ja puunlehtiä ja pukeutua pitäisi karkeaan rohdinpaitaan ja villasukkiin. Jotain kohtuullisuutta toivoisin. Antaisivat ainakin muiden mukuloiden olla rauhassa ja nauttia lapsuudesta ja herkuista.
- nytheiluuhattu
Pannari on pääasiassa pelkkää rasvaa, sokeria ja jauhoja, mutta ei paha jos sitä ei syö yksinomaisena ravintona vaan esim. torstaisin kasvishernekeiton jälkeen - siis kerran viikossa.
Monet muut ruoat ovat lasten terveydelle pahempia kuten pitsat, hampurilaiset tai einekset kun laiskat vanhemmat eivät muka jaksa tehdä kunnon kotiruokaa. Itseasiassa ne "terveysvaikutteiset" raaka-aineet eivät aina ole niin hyviä kuin ituhipit luulevat - väärin valmistettuina ne ovat oikeastaan haitallisia pitkään nautittuina, mutta nämä nyyeits-hörhöt eivät vain tajua, koska joku guru-hippi on saanut heidät omaksumaan valheellisen arvomaailman muka pelastakseen maailman.
Tseffitkin ovat samalla astialla - syökää naatteja - naatit on hyvää - itseasiassa ne ovat mauttomia (olen maistanut useimpia) ja sisältävät hyvin paljon nitraatteja, jotka taas vaikuttavat huonosti maksan toimintaan eli paskaa ruokaa, joka on haitallista elimistölle ja näin ne tseffit vain opastavat ihmisiä ohjelmissaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata1343616Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois752356Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2612245- 1412000
Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v691572- 1011470
- 611343
Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻931317- 611290
- 721182