Ilta-Sanomissa uutisoitu Kuopion makkaraperunakohu oli IS osalta turhaa provosointia, joka sai kaikenmaailman hörhöt liikkeelle ja uhkailemaan puolestaan Hesburgerin työntekijöitä.
Eikö tässä ole Ilta-Sanomillakin vastuu millaisia provosointeja lähtee uutisoimaan? Ihan tarkoitushakuisesti nostettu kohu sangen mitättömästä asiasta, vaikkakin asiakaspalvelu oli ollut huonoa. Tiesin jo heti jutun ilmestettyä, että mihin tämä johtaa.
Kun kirjoitin tästä Ilta-Sanomien kommenttipalstalla niin kommenttiani ei edes julkaistu. Ihan ymmärrettävää kyllä kun sensuuri on IS osastolla kuin demokraattisessa kiinassa. Lisäksi herää kysymys, että onko tervettä journalismia poistaa kaikki lehteä koskeva kritiikki?
Ilta-Sanomien sensuuri ja makkaraperunakohu
tatu reinikainen
0
113
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?994444- 272365
- 2002169
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1082164PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4001870- 1691483
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001269Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321065Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72976Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?79850