asiakaspalvelun laatu

On huonontunu..no en ihmettele yhtää jos koko aja joku vinkuu ja ei Anna toisten hoitaa duuniansa..ihme vinkumista
3143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Asiakas tekee itse asiakaspalvelunsa. Niin metsä vastaa kuin sinne huudellaan :)

Äänestä
  • Asiakaspalvelija on asiakasta kohtaan yhtä vittumainen jos asiakas on vittumainen tarjoilijalle.

    Niin metsä vastaa kun sinne huudetaan!!

    Äänestä

  • tarjoilija2015 kirjoitti:

    Asiakaspalvelija on asiakasta kohtaan yhtä vittumainen jos asiakas on vittumainen tarjoilijalle.

    Niin metsä vastaa kun sinne huudetaan!!

    Totaalisen väärä vastaus - onnekseni käyn vain hyvin harvoin ns. ravinteleissa.

    Kirjoitusten perusteella niin omistajat kuin henkilöstö ovat asettaneet itsensä jollain tavoin asiakkaan yläpuolelle ja ruoan laatu onkin sitten mitä lienee - syy tietysti on aina asiakkaan - mitä tuli vittuilemaan.

    Jotenkin vaikutelma on se, että lähinnä palvellaan naaman perusteella eli jos asiakas on sikaruma niin safkakin on sitä muutamin "salaisten" lisäysten mukaan. Onneksi käyn hyvin harvoin ns. pikasyöttölöissä ja silloinkin harvoin vain ruuhka-aikaan, jolloin sitä vanhinta schaissea ei ole tarjolla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kattokaa peiliin kirjoitti:

On huonontunu..no en ihmettele yhtää jos koko aja joku vinkuu ja ei Anna toisten hoitaa duuniansa..ihme vinkumista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu