Jokainen normaali mielenterveydeltään eheä järkevä heteroseksuaali ihminen ajattelee, että seksi on tarkoitettu pyhitettyyn avioliittoon, jotta saadaan rakkauden kohteina olevia lapsia. Kaikki tämän jälkeinen irstaus, kuten se, että seksiä harrastetaan tyytyväisyyden takia, on täysin toisarvoista, ja se johtaa ennen pitkää haureuteen.
normaali ihminen ja seksi
10
181
Vastaukset
Luulet vaan.
- Miika Valaskala
Seksuaalisuuden ja sen tuomien nautintojen kieltäminen johtaa perversioihin kuten pedofiliaan.
- Obaja Meripeto
Lisäksi näitä luonnonvastaisuuksia markkinoivat vanhat kääkät, joilla seksin ilot ovat ammoin jääneet taakse. Nyt he haluavat kieltää ne muiltakin.
- fgdfgfg
Itse asiassa ns. "pedofilia" ei ole perversio, vaan luonnossa täysin luonnollista ja normaalia, kaikkien eläinlajien urokset pyrkivät parittelemaan naarasta heti kun tämä tulee ensimmäisen kerran kiimaan. Ainoastaan ihmisillä tämä on kiellettyä poislukien tietysti islamin uskoiset, jotka noudattavat luonnon mukaista järjestelyä, jossa nainen on naimaikäinen heti kun saa ensimmäiset kuukautiset.
- rddtjfjfjf
fgdfgfg kirjoitti:
Itse asiassa ns. "pedofilia" ei ole perversio, vaan luonnossa täysin luonnollista ja normaalia, kaikkien eläinlajien urokset pyrkivät parittelemaan naarasta heti kun tämä tulee ensimmäisen kerran kiimaan. Ainoastaan ihmisillä tämä on kiellettyä poislukien tietysti islamin uskoiset, jotka noudattavat luonnon mukaista järjestelyä, jossa nainen on naimaikäinen heti kun saa ensimmäiset kuukautiset.
Pedofilia on kylläkin kiinnostusta sukukypsyyttä vielä saavuttamattomiin yksilöihin kuten esimurroskikäisiin lapsiin ja se on melko harvinaista muillakin lajeilla.
- ota iisisti, m
Kipi, kipi uskontopalstalle. Siellon muitakin höynähtäneitä.
- Kenkä Tuominen
Taisi olla melkoinen Trolli!
- Onanias Grunkvist
"...se johtaa ennen pitkää haureuteen. "
Ja se haureus vasta kivaa onkin. - enema_Ruth
Sanoisinpa että tämä on jo melkolailla onomatopiioista kategoriaa!!!
- nyrjähtwerty
"Jokainen normaali mielenterveydeltään eheä järkevä heteroseksuaali ihminen ajattelee," että ton kanssa olis kiva n.....kella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 263038
- 681487
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa761073Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää140998- 45921
- 61882
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.45858Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe171842- 42826
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis135746