YLE valehtelee vähälumisista talvista

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Talvi 2009 oli normaali lumitalvi.
Talvina 2010, 2011 ja 2012 oli lunta normaalia enemmän.
Talvi 2013 oli normaali lumitalvi.
Viime talvena lunta oli normaalia vähemmän.

Säät vaihtelee ja vuodet eivät ole veljeksiä. Jos yksi talvi kuudesta on vähäluminen niin ei pitäisi käyttää monikkomuotoa.

Äänestä

Denialisti taas kovin herkkänahkaisena. Mukava seurata sivusta hymähdellen....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

lietsoen tapansa mukaan ilmastohysteriaa.

http://yle.fi/uutiset/lumitykit_aseeksi_saimaannorppien_pesimaolojen_puolustamisessa/7602375

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu