Jouluun iki-ihanaan pian 3 viikkoa enää

Nyt alkaa jo pian kutkuttaa - reilu 3 viikkoa ja Joulurauhaa meillä kaikilla!
Hiljalleen koti ja piha joulutunnelmaan ja alkaa kiirekin kaikota!
31248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

kuuta - eipäs ihan vielä hekumoida ja herkutella ja herkistellä Jouluun! Tässä on monet kiireet ja tressit vielä työläisellä ennenkuin saa asettua perheen ja suvun ympäröimänä kiireettömään joulunviettoon! Toki joutuin se nurkantakana kolkuttaa!

Äänestä
  • Ihanaa leipoa jo toistamiseen joulutorttuja omalla reseptillä, kyllä on hyviä,

    Ihanaa Joulun aikaa kaikille rehellisille, puhdas omatunto on paras kaveri !!

    Äänestä

JOULUUN ja joulupukki tuop paaljon pehmeit pakettei meille ihqukilteille...Jännää!

Äänestä

Toivon rauhaa päälle maan ja ihmisille hyvää tahtoa ... niitä tosiaankin tarvittaisiin näinä päivinä.

Äänestä
  • rauhalle tarvetta koko pallolla!

    Äänestä

Joulu se sieltä hiippailee, kyllä tämä aika on lapsiperheen juhlaa, mee like juu!
Lopulta nuille kiekkovanhemmillekin tuli aselepo, kun kavallusrikos tutkinnassa jo.
Miten te pienokaisten äipät olette joulunalusaikaa kotonanne touhunneet

Äänestä

Eihän viel kerkii tekkeen muut ku ramppaan tois, kuljettaan mukelot tarhas, hakeen ruokaa, tekeen ruokaa, laatuaikaa kultsin kaa iltasella, mut viikon pääst jo tunnelmaa alkaa laittelee kotio.

Äänestä

Meillä kovasti askarreltu, tehty itse joulukortit suvulle ja ystäville ja ekat pipparitki tekastu piparinnälkään. Kauppojaki keretty lumpustaan siin ohessa, ihan kivaa.

Äänestä

Jännää - pian ennää 2 viikkoa niin pukki koputtaa ja tulee sisään...

Äänestä

Illan hellyttävin hetki, 7v tyär tokaisi ettei haluukaan ku yhden lahjan, sen omppupuhelin malli 6:n, sovimme muutaman joulun päähän sellaisen lahjan.
Kyllähän pienestä asti ymmärretään uusin muoti tai uusin hot.

Äänestä

Joulu on kiva saa syödä possua ja juoda runsaasti konjakkia.se vaan tympäsee kun niitä joulupimputuksia tulee joka tuutista.pitää varmaan pukea rouva jouluyontuksi ja olla itse pahaPUKKI.

Äänestä
  • Pianhan sitä ollaan pukkeja itse kukin, muutama vuorokausi ja jouluntaikaa, aikaa olla perheen ja läheisten kanssa ihan vaann

    Äänestä

Ja pashat eippä oikeen joulumieltä lähtiä muksujen kans lumpustaan gränsenille, ku tuota vesisajemyrskyä kattelee ja kuuntelee . . . siispä alkas askarteleen taas

Äänestä

Huomaa perheen pienokaisissa joulun lähenevän, ihan jännittää ; )

Äänestä

Joulussa on parasta kiireettömät vapaapäivät. Saa syöpötellä, juopotella ja sikailla monta päivää. Kiire, kaupallisuus sekä jatkuva joulupimputus tekee joulusta vittumaisen!

Äänestä
  • Sain muutamalla pekkasella ja saldoilla 12pv jouluvapaan, kyllä on mielekästä ottaa konjamiiniä hyvän sapuskan päälle ja naatiskella kiireettömyydestä rakkaan perheenparissa. .. .....

    Äänestä

Joulukalenterissa ennää 10 luukkua avata niin se on se on se JouluAatto jibbii !!

Äänestä

Kuis on vappaat pitkät itte kullakin tänä Jouluna, mulla vain vko aikaa relata..

Äänestä

Kääk! Enään viikko aikaa keksii miehelle joululahja, miks aina niin hankalaa keksii?
Mitä olette ostelleet puolisoille?

Äänestä
  • Osta sille korvatulpat. Sun kanssa se varmasti tarvii niitä.

    Äänestä

  • 23+8 kirjoitti:

    Osta sille korvatulpat. Sun kanssa se varmasti tarvii niitä.

    Aikun suloinen idis, taijat olla poikamies, heh!

    Äänestä

Ihanaa. Niin valtaisan ihanaa. Enää 4 yötä Iki-ihanaan perhe Jouluun!!!

Äänestä
  • No niin on ja kotimökissä huiske ja vilske koko viikonlopun.

    Äänestä

Ennää ennää 2 yötää Jouluun . . . Vatsanpohjukassakin jo kutittaaaa . . . !!

Äänestä
  • Ennää ennää jännääää 1 yö Jouluun . . . Vatsanpohjukassakin jo kutittaaaa . . . mitähän se mulle kiltille tytölle pukki antaakaan........ !!

    Äänestä

  • ihkufiilison kirjoitti:

    Ennää ennää jännääää 1 yö Jouluun . . . Vatsanpohjukassakin jo kutittaaaa . . . mitähän se mulle kiltille tytölle pukki antaakaan........ !!

    munnoo ...

    Äänestä

  • -aadolffi- kirjoitti:

    munnoo ...

    Kyytii toivoisin luistavaa, piparii mureaa..

    Äänestä

ihkufiilisson ei täällä saanut sexihommia hommailla.

Äänestä

Jouluaatto...alkoi ihanalla herätyksellä maailman ihanimman miehen viekusta, muksut koisii...
Siunaantui sopivaa aikaa kahdenkeskisyydelle...olo niin raukea nyt aamusaunan päälle...
Tästä käynnistyy tunnelmallinen joulu ja meillä ei ole kiire vaan nyt me nautitaan ja etc...

Äänestä

Onpas vuan niin mukavata vaan köllötellääää !!!!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Joulua kohden viuh kirjoitti:

Nyt alkaa jo pian kutkuttaa - reilu 3 viikkoa ja Joulurauhaa meillä kaikilla!
Hiljalleen koti ja piha joulutunnelmaan ja alkaa kiirekin kaikota!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu