Tiedemiesten sensaatiomainen löytö

Varma faktatieto

.

Mahtavaa!
Mullistavaa!
Sensaatiomaista!
Tiede löytää!
Heureka!

Mitä on siis tapahtunut?

Tutkijaryhmä on löytänyt syyn miesten kaljuuntumiseen. Tutkimustuloksen mukaan syynä on hiusten lähtö!

6

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tieteeen ylistys

      Hahhahhaa! Sensaatio!

    • Jani Toivola

      Pikkuporvarilliset tiedemiehet ovat juuri osoittaneet, että homojoulupukki imee nelivuotiaiden tonttujen kikkeleitä ja tekee siten lisää homopellejä.

    • Karvanen mies

      Onko Jani Toivolan väite tieteellisesti todistettu?
      Sain kiinni yhden tontun. Vein sen kotiin, mutta se olikin tyttö. Heitin pihalle.

    • Jani Toivola

      Kyllä on tieteellisesti todistettu, nimittäin mustalla lakritsipatukalla. "Halvan maukasta lakritsia"...tiedäthän. Kun tonttu saa mustaa lakritsipatukkaa, hän antaa joulupukin imeä kikkeliä. Tosin iskä ei tiedä.

    • Tonttupoika

      Mitä ne tytöt tähän asiaan kuuluu. Ei ne ole meikäläisiä.

    • voi_kurjuus

      Humanistisiin tutkimuksiin riittää, kun asia selitetään toisin sanoin, mutta silloin joudutaan yleensä käyttämään vierasperäisiä "oppisanoja". Kuulostaa fiksulta, mutta selitys on tyhjä.

      Esimerkiksi kaljuuntumisessa voidaan nähdä vaiheet séparation, marge ja aggrégation. Séparationissa tukka rupeaa lähtemään, margessa ollaan välivaiheessa, jolloin ei enää ole kokotukkainen eikä kalju, aggrégationissa ollaan jo kaljuja. Kuulostaa hienolta, mutta mitään ei ole selitetty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      89
      2568
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      201
      1632
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      116
      1570
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1441
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1192
    6. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      75
      985
    7. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      56
      959
    8. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      45
      847
    9. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      63
      839
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      61
      825
    Aihe