Silloin juhlitaan tasavuosia. Maailma ei tuhoutunutkaan!
Pian 20 vuotta lämpenemisen loppumisesta
Eelis Premanen
1760
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tästä vuodesta tulee historian lämpimin.
Odotellaan nyt ensin, kun tammia kasvaa taas Oulun seutuvilla ja tuuletetllaan vasta sitten.
merenpinta nousee tasaista vauhtia
Nouseeko se irti siitä merestä vai mitä oikein tarkoitat?
Vastenmielistä tuo denialistien harjoittama toisten nimimerkkien apinointi.
Jos itse ei kykene keksimään itselleen nimimerkkiä, löytyy tuolta nimimerkkigeneraattori.
http://ihkuraattori.suntuubi.com/
Miten se lämpeneminen voi loppua, kun denialistien mukaan ei ole koskaan edes lämmennyt?
Jäämme mielenkiinnolla odottamaan aloittajan vastausta.
Viinat lopuu höööhh
Aloittajan vastausta odotellessa voimme tarkastella lämpenemiskehitystä tuolla:
http://d35brb9zkkbdsd.cloudfront.net/wp-content/uploads/2015/03/NASAGISS_Feb_2015.jpg
Hupaisa suttaus, ittekkö piirsit leikkikoulussa?
Tieteellistä tietoa. Mitä kohtaa haluat siinä arvostella?
No Sähkis, mitä kohtaa?
Etkö osaa lukea, vai onko älyssä puutetta?
Koskee koko piirrustusta, pöljä.
Näyttäisi vain sinulla olevan älyssä puutetta, ja vain sinä olet pöljä.
Kyseinen kuva on tehty NASA/GISS:n datan pohjalta, jos et sattunut muka tietämään.
0,8 astetta se lämpeni, kunnes 1998 alkaen on hieman jäähtynyt. Suomen leuto talvi on ihmeellinen asia vain höyrypäisimmille ilmastouskovaisillle, joita ei onneksi ole kovin montaa. Mutta sitäkin äänekkäämpiä ha kiihkeämpiä ovat, kun näitä joskus lukee, mutta niinhän se on kaikissa uskonnoissa.
http://m.smh.com.au/environment/climate-change/debunking-the-persistent-myth-that-global-warming-stopped-in-1998-20130927-2ui8j.html
Tuli vielä mieleeni, että koska satunnaiset lämpimät säät ovat ikäviä ja tämän pastan höyrypäiden mukaan Suomi elää kuvitellusta ilmastonmuutoksesta johtuvissa jatkuvissa ongelmissa, eiköhän aleta oikein porukalla ajamaan sitä, että aletaan ruutata näitä hileitä taivaalle, koska itse kuvitellulle ongelmalle emme mahda yhtään mitään. Ennen nimittäin saadaan maailmaan rauha kuin saadaan Kiina, Intia, Usa jne lopettamaan öljyn ja muiden fossiilisten polttoaineiden käyttäminen saati niiden käytön rajoittaminen. Hilettä siis vaan taivaalle, niin saadaan nukkua rauhassa, kun ei tarvitse päivystää tälläkään palstalla.
http://app.kauppalehti.fi/uutiset/tiede-keksi-kauhistuttavan-tavan-estaa-ilmastonmuutos/apfwbnx8
Ne ovat koeräjäytelleet satoja atomipommeja tyynen valtameren atolleilla. Aletaan ajamaan sitä, että Pariisissa pyydetään isoja ydinmaita tekemään koeräjäytykset Sahassa. Saataisiin aurinko pimenemään ja pyyhittyä lämpenemisongelmat sivuun. Tai jos jonkin sopivan tulivuoren löytäisivät. Pommi sen kraateriin ja hupsis, sakiaa olisi taivas täynnä, eikä aurinko tekisi pahojaan. Melanoomatkin vähenisi.