Muutamia vuosia sitten jätettiin koneet asianmukaisesti pesemättä, nyt viis veisataan viranomaismääräyksille. Ja hallituksen puheenhoitaja uskoo kaiken olevan ok!
Samoilla nurkilla toimii myös Milka, jonka tuotteet aiheuttivat useita kuolemantapauksia muutamia vuosia sitten.
Siis elintarvikkeet ovat turvallisia, mutta varokaa näitä rantaruåtsalaisten puljuja
Samoilla nurkilla toimii myös Milka, jonka tuotteet aiheuttivat useita kuolemantapauksia muutamia vuosia sitten.
Siis elintarvikkeet ovat turvallisia, mutta varokaa näitä rantaruåtsalaisten puljuja
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos asiaan tarkemmin perehdytään niin todetaan että määräyksien rikkoja on itsekin viranomainen, valtion virkamies. Ei siis Snellmanin työntekijä.
Jos asia on tapahtunut vuosi sitten , voisi kuvi-
tella ,että se olisi edennyt hallituksen tietoon
myös ruotsinkielisellä alueella . Vaikka hullun lehmän tauti on hidas , voisi sen "levittäjä"
olla hieman nopeampi. Tietenkin jos asiasta hyötyy jotain , voi se hidastaa tiedon kulkua.
Tietenkään tämä ei vaikuta makkaran syöntiin muuta
kuin ehkä valikoiman osalta........
Toimitusjohtajan kai pitäisi pitää hallitus tietoisena uhista ja mahdollisuuksista. Kuinka on mahdollista, ettei muutkaa yrityksen johtajat tiedä mitään? Periaatteessa olen ollut perheyritysten puolella suuria ketjuja vastaan, mutta jos peli menee tällaiseksi.
Sääli herra Snellman, olette pettäneet meidät asiakkaanne.
Kuule todella hyviä leikkeleitä. Älä moiti. Tuon on jo ihan alaarvoiststa. Snelmannia tarvitaan ja koko rannikkoa. Tekevälle sattuu....mitähän syöt lildin tuonti tuotteissa...ja millaisissa paikoissa valmistettuja....mitähän sisältävät etiketti ei kerro