Mitä kepun ystävät tekevät Ukrainassa...

VäyrsenPutLehtomäenLinja

Väyrysen, Lehtomäen, Jäätteenmäen, Kääriäisen, Vanhasen, Kaikkosen ja muiden kepusatraappien itäpolitiikan tukemat kasakat esittelevät toimintaansa itse kuvaamallaan ja julkaisemallaan videolla. Voidaan vain arvata, millaista on kohtelu kun kamera ei käy. Ukrainen hallituksen mukaan tällaisten näytösten jälkeen Ukrainan sotavangiksi jääneitä miehiä on murhattu tai luovutettu / myyty ihmiskauppiaille ja viety muualle.

http://www.belsat.eu/en/articles/war-crime-donbas-terrorists-torture-ukrainian-pows-russias-lifenews-reports-live-shocking-video/

Naton vastustajat altistavat Suomen hyökkäyksille. Kepun kellokkaiden harrastama EU:n vastainen, venäläisiä myötäilevä politiikka on kansallinen turvallisuusuhka.

13

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olet oikeassa, suuren osan kepulaisia mielessä ovat vielä Rupla - Urhon totuudet.

      Kuvittelevatko kepulaiset, että sen jälkeen kun Suomi on osa Venäjää, että ryssät maksavat syöttiläskuntien ja -maakuntien kulut? Maksaisivatko ryssät yli tuhat miljoonaa euroa joka vuosi pelkästään maatalous"yrittäjien" lomia, luopumiskustannuksia ja eläkkeitä? Epäilen, kun katsoo miten kepulaisten ihannevaltiossa on asiat ovat "haja-asutusalueella".

      Mikään järkipuhe ei mene läpi nykykepussa, vain ankara viha, kauna ja kateus on oikein lietsouititiuina kepulehdistossä ja siten jokaisen änkyrän ja Tolliskon totuutena.

      • JOHTAJAnne

        Tulisit nyt vain HV:ni Paloheinästä vakionimimerkilläsi esiin? Ei yksikään muu voi noin hellittämättömän houna olla.


      • lataaja

        Osmium niska - perseotteella Ukrainaan tykinruuaksi.


      • JOHTAJANLÄÄKÄRI
        JOHTAJAnne kirjoitti:

        Tulisit nyt vain HV:ni Paloheinästä vakionimimerkilläsi esiin? Ei yksikään muu voi noin hellittämättömän houna olla.

        Ossi Aisankannataja persu ottaa taas anti-Kapi lääkkeet ja lakkaa näkemästä harhoja.
        Kyllä se helpottaa ja heittelet vaikka rispiitä vapaa-aikana, siinä on persulle haastetta kovasti.


    • H-Alonen

      hih hih vielä me liitytään Neuvostoliittoon.

    • Ei, kyllä ne ovat nimenomaan "tuppeensahatunlautakasan porvarit", jotka vainoharhaisuudessaan ja kansankiihotuksessaan sirkkelöivät ihan omaa koipeaan. Turha "mölinä" ei edistä yhtään mitään.

      • Joku Seppoo Hölmöömäinen näki sieltä Tolliskomaasta käsin, ilmeisesti oman tunkion päältä, ettei Ukrainassa ole venäläissotilaita. Sama Seppoo Hölöömöläine tiesi, että Helsingin Sanomat on huono lehti, vaikka omien sanojansa mukaan ei pysty kyseessä olevaa lehteä lukemaan sen hajun vuoksi!

        Tolliskojen Totuudentorvi Ilkka - lehti ei ole kertonut mitään totta Suomen Keskustan suuresta vaalirahasotkusta ja siitä annetuista vankeustuomioista ja se, että Matti Vanhanen sai oloissamme harvinaisen syytesuojan Suomen keskustan suuresta vaalirahasotkusta ja siitä miten pitkiä vankeustuomioita oikeus keskustan johdolle ja korkeille palkollisille langetti. Onko siellä Toliskojen maassa koskaan puhuttu mitään totta ja onko tämä syöttiläsmaakunta koskaan pystynyt elättämään itseään rehellisellä työllä?


      • Mitähän sinä muuta ymmärrät maailmanmenosta kuin mitä joku porvarillinen media eteesi tarjoilee? Mahdatko osata edes Venäjää, Ukrainasta nyt puhumattakaan. Joten keskitypä nyt alkajaisiksi ihan omaan tolliskomaailmaasi ja sen perusteisiin.


    • Väykynkavetit

      Nämä Sotarikolliset ovat ilmeisesti samankaltaista sakkia, joka jatkosodan aikana Itä-Suomessa murhasi naisia, lapsia ja vanhuksia. Myös nämä häpeälliset sotarikolliset kaappasivat ihmisiä, jotka ovat sittemmin kadonneet jäljettömiin.

      Tällaista hallintoa edustaa mmä. batman, joka puolestaan on kiivas väykyn fani.

    • Turvallisuusuhka

      Kepu pitää ovea auki kasakoille.

      • LaukonTorpparit

        Kasakat kutsuttiin aikaisemmin mm. Torppareiden häätöön. Mtk-kepun isännillä on pitkä yhteistoiminnan perinne kasakoiden kanssa.


    • LaukonTorpparit

      Kasakat kutsuttiin avuksi jo torppareiden häätöön. Mtk:n isännillä on pitkä perinne yhteistoiminnasta kasakoiden ksnssa.

    • kieropaavo

      Sipilä ja kepu säilyttää Venäjään liittymisoption. Varsinkin Väyrynen ei näe mitään ongelmaa liittyä ikuiseen Neuvostoliittoon, väitöskirjansa mukaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      42
      4672
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2534
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1034
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1005
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      70
      926
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      118
      891
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      854
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      815
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      800
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      756
    Aihe