taas siitä tulevasta hirvittävästä jääkaudesta. Sehän piti tulla jo viimmevuonna??? Onko se paljonkin siirtynyt? Viimme vuosi oli mittaushistorian lämpimin, sopii vähän huonosti jääkauteen toi LÄMPENEMINEN. Kerro nyt kuitenkin, että saadaan nauraa!
Kerroppas sähkömies
Jää-Mies
1050
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Olikos se vuosi 2013 ku napajäät piti sulaa, ihan alarmistin mukaan?
Hohhjoijaa
Mistä ihmeen lämpenemisestä tuo aloittaja oikein höpäjää?
Varmaankin tästä lämpenemisestä, jäätiköiden sulamisesta, merenpinnan noususta jne:
http://climate.nasa.gov/vital-signs/global-temperature/
http://climate.nasa.gov/vital-signs/land-ice/
http://climate.nasa.gov/vital-signs/sea-level/
Ja tähänkin viitattiin:
http://yle.fi/uutiset/vuosi_2014_lampimin_ikina_mitattu/7743114
Vain sinähän täällä hörhöilet. Mikä tuon lapsellisen hörhöilysi tarkoitus mahtaa olla?
Niin,kerroppas nyt, Jää-Mies, miksi se jääkausi ei alkanutkaa 1 Tammikuuta 2014, vaikka AGW alarmistit niin väittivät. Hehän olivat näitä jääkausi alarmisteja samalla, kun olivat ilmaston lämpenemis alarmisteja. Napajäät sulaa. Vuosi 2014 mittaus historian lämpöisin vuosi. Misä ikinä se sitten oli, ei ainakaan tällä planeetalla. Joo, ja kyllä ollan saatu nauraa näitä AGW alarmisteja, joilla on veikkaus molempiin suuntiin, jotta voivat sitten kurkku suorana huutaa, että näinhän minä sen sanoin.
Vain jääkausialarmistit väittivät jääkauden alkavan vuonna 2011. Ihan tuosta lapsellisesta hörhöilystäsi riippumatta.
Me kaikki muut fiksummat olemme koko ajan tieneet ihmisen aiheuttaman ilmaston lämpenemisen jatkuvan kiihtyvällä vauhdilla.
No miksi fiksu alarmisti väitti napajäitten sulavan ja ilmasto se vaan ei lämpene kiihtyvällä tahdilla, äläkä sekoita suomen lämpötiloja globaaliseksi kun et näköjään tajua.
Muuten BOSTONISSA on luvattu lisää ja lisää lunta ja pakkasta!
Ilmasto se vaan lämpenee koko ajan kiihtyvällä vauhdilla, sekä Suomessa että koko maailmassa, napajäätiköt sulavat, merenpinta nousee jne.
Ihan riippumatta jostain kirsikanpoimitusta Bostonin säästä ja parin tällä palstalla asuvan denialistin loputtomasta hörhöilystä.
Ai nyt se jääkausi alkoikin jo 2011. Aina vain paranee AGW alarmistien örinä.
Ihme höpötystä olemattomasta ilmastokangastuksesta.
https://www.youtube.com/watch?v=Tq5REv3w2_Y
Ilkka