Ainakin kouluttautuminen on mahdotonta ja töitäkään ei saa. Rahatkaan ei riitä juhlimiseen.
Mitä pitää tehdä jos on tosi tyhmä?
poronkaviopiirakka
7187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Usko Kristukseen pelastaa. Ihminen on perivä Taivaan jos uskoo, Jumala uhrasi oman Poikansa meidän vuoksemme. Hän on oleva Taivaan kansalainen jos uskoo.
Mitä jos on lisäksi ateisti?
tiede ei ole totta ja evoluutio on Saatanan valhetta. Tämä EI ole se viisaus, joka ylhäältä tulee, vaan se on MAALLISTA, SIELULLISTA, RIIVAAJIEN viisautta. Jaak. kirj. 3:15 täten tiedemiesten viisaus on demonien viisautta tuomitsematta tiedemiehiä. Jumala silti rakastaa meitä, mutta pitää uskoa jotta pelastuu.
Pertti Kurikan nimipäivissä on myös ateisteille varmaan duunia.
Toisten syrjiminen vie Helvettiin. Joka kerta kun ihminen tekee syntiä häneen tulee sisään demoni. demoni syö ihmisen sisältä osittain elävältä ja aiheuttaa sairauksia.
Tyhmyys on sitä että ei näe isompaa kuvaa, epäilen että tätä ei voi opettaakkaan. Mutta koska 80% ihmisistä ei näe sitä isompaa kuvaa asioissa, teille riittää kyllä työpaikkoja.
Käyt äänestämässä, liityt ammattiliittoon ja käyt töissä, jos joudut työttömäksi niin et sorru alkoholiin, niin me 20% lupaamme pitää teidät 80% leivän syrjässä kiinni ja paksu juustoviipale siihen päälle
Jaaha!
Jospa asennoituisit niin, ettet olekaan niin tosi tyhmä. Tee jotain, mistä saat onnistumisen tunnetta ja vähitellen huomaat, että olet ihan hyvä jossain ja kehitä siinä omaa osaamistasi.
Koulutukseen on useimpien vaikea päästä. Työnsaanti näyttää olevan vielä vaikeampaa. Ja rahaa - niin, sitä on melkein kaikilla liian vähän. Koeta keksiä halpoja huveja.
Tsemppiä!