Terminen kevät alkoi!!!

Ilmaston lämpeneminen aikaistaa kevään tuloa ja lyhentää talvea.

Niin se ilmastonmuutos näkyy jo!!!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015022419251045_uu.shtml
970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No hohhoijjaa. HOHHOIJJAA. HOHOHohhoijJJAA!!!

HEH HOH HOHHOIJJAA!

hohhoijjaa...

HOH HOH HOH HOHHOIJJAAAAAA!!!!

NO HOHHOIJJAAAA!!!!

Ilmasto hohhoijjaa ja lämpeneminen kyllä hohhoijjaaaaaaa!

HOHHOIJJAAAAAAAAAAA!

Äänestä

No mutta eihän siinä niin sanottu.

Uutisessa sanottiin että terminen kevät voi alkaa keväällä.

Sen tunnistaa keväisin jopa ilman FMI,tä siintä että kelit alkavat olemaan keväisiä keväisin.

Äänestä
  • No, mutta Sähköteurastaja. Olet kai jo huomannut, että nämä ilmastohörhöt eivät koskaan lue varsinaista uutista, ainoastaan otsikon, ja vetävät usein siitäkin vääriä johtopäätöksiä. Hekumoivat jopa sellaisella "uutisella", jota kyseisessä linkissä esitetyssä uutisessa ei eds ollut.

    Äänestä

Ennen ilmastonmuutosta helmikuu oli vuoden kylmin kuukausi, mutta nyt alkaa jo terminen kevät. Ilmasto on todenteolla LÄMMENNYT!!!

Äänestä

Perämerikin on sula. Taas.

Mistähän mahtaa johtua? Ihme juttu...

Äänestä
  • Onko? Aivan käsittämätöntä.

    Äänestä

En kuitenkaan suosittelisi laittamaan pottuja vakoon Rymättylässäkään vielä.
Saattaapi olla ennenaikaista alarmistin kevätmökellys.

Äänestä
  • Vakoon on jo laitettu siemenet.

    Äänestä

Helsingissä keskilämpötila Suomen sääpalvelun mukaan 0.2 tällä hetkellä. 1939 helmikuussa 0.5C ja recordi 1990 1.6C. Viiden leudoimman sarjaan matkaa vielä.
viisi astetta keskilämpötilan poikkeama vertailukaudesta 1981-2010.
10.2 alkoi plussakelit, siitä lähtien laskettuna lämpösumma tällähetkellä positiivinen(välissä oli muutama kylmäkin päivä
) eli terminen kevät tällä hetkellä käynnissä. Tosin lämpösumma 12 C senverran pieni että ettei saa kovin kylmää jaksoa vielä tulla. 10.2-23.2 keskilämpötila 0.9C

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hohhoijaaaa kirjoitti:

Ilmaston lämpeneminen aikaistaa kevään tuloa ja lyhentää talvea.

Niin se ilmastonmuutos näkyy jo!!!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015022419251045_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu