Missä järjestyksessä suutarinlohi/silli, peruna ja

Missä järjestyksessä suutarinlohi/silli, peruna ja voi laitetaan haarukkaan?
457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kalastat ensin sillin haarukkaan ja sitten perunan., Näin jää herkku näkysälle

Äänestä

Ensin silli, sitten pottu. Muuten menee pottu muusiksi.

Äänestä

Eiköhän se ole se yksi ja sama kuinka ne haarukkaan kalastelee kun suussa ne kumminkin sekoittuu pureskeltaessa.

Äänestä

Jos on noin vaikeeta, niin jätä syömättä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokkeilija kirjoitti:

Missä järjestyksessä suutarinlohi/silli, peruna ja voi laitetaan haarukkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu