"Rehellinen" persu - sitä ei ole olemassa!

Skandaaleista toiseen, kompuroinnista kolmanteen. Tätähän se on ollut ennen, nyt ja aina! Poliittiset saavutukset ovat täysi nolla, sellainen piirretty ympyrä(että persutkin ymmärtäisivät.) Tervemenoa pikkupuolueeksi örsilöt, tässä taasen uusi esimerkki persujen loistavasta tavasta hoitaa kunnallisia asioita, "rehellisesti."

http://www.pohjolansanomat.fi/Paikalliset/1194966617153/artikkeli/tornion kaupunginvaltuuston jasen salasi rikostuomionsa.html

PS. Rötösherrat kiinni, kyllä kansa tietää!
964
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

"Keinäsen palkkaamat kovistelijat muun muassa sitoivat uhrien kädet johdoilla, löivät miestä nyrkillä päähän ja leikkasivat tältä sormukset sormista sivuleikkureilla.

Uhria myös uhkailtiin vakavasti. Pirkanmaan käräjäoikeuden mukaan Keinäsellä ei ollut laillista oikeutta uhrilta vaatimaansa 14 000 euron summaan."

Äänestä

Ketjun avaajalle tiedoksi. Iltalehdessä luki tänään ja kaikkihan sen tähän aikaan tietävät, että persujen kannatus rajussa nousussa. Kyllä kansa tietää.
Kommentointiasi odotellaan.

Äänestä

Poistaako prosentin nousu (raju nousu, heh heh) kannatuksessa (joka vielä on gallup) tuon Perussuomalaisten Keinäsen rikoksen? Millaisen moraalin sinä omaat kun rötösherroja ja pahoinpitelijöitä puolustat?

Äänestä
  • Soini kommentoi gallup-tulosta heti vinoilemalla Keskustalle. Keskustan kannatus oli liki 24 % luokkaa ja Perussuomalaisten alle 17 %, Eipä kannattaisi kulkea takki auki Soininkaan noilla tuloksilla. Hänen puolueensa on räkyttänyt oppositiossa koko vaalikauden mutta kannatus on laskenut selvästi viime vaaleista. Se on ennennäkemätöntä suomalaisessa poliittisessa historiassa. järkeville fiksuille ihmisille se kertoo paljon, tinaloille ei niinkään paljon.

    Äänestä

  • Tottakai Keskusta tulee hiukan alas hurjista gallup-lukemista, sehän on itsestään selvää. Harva puolue loppujen lopuksi Suomessa saa neljäsosaa annetuista äänistä, näinhän se menee. Vaalivoitto ja sitä kautta varma pääministerin paikka on kuitenkin jo kirkossa kuulutettu.

    Arvostan suuresti Juha Sipilän rehellisyyttä vaalikampanjassakin. Hän ei ole luvannut Perussuomalaisten tapaan kuuta taivaalta vaan on käyttäytynyt niinkuin tulevan pääministerin pitääkin eli maltillisesti. Vaalien jälkeen ollaan siinä tilanteessa että Juha Sipilä kutsuu hallitusneuvotteluihin tietysti kaikki puolueet, mutta kolme seuraavaksi suurinta Keskustan jälkeen kamppailevat hallituspaikoista.

    Voitte olla satavarmoja että Timo Soini (Perussuomalaiset) syö sanansa ja kaikki vaalilupauksensa kunhan vain ministerinpaikka aukeaa. Kaikkea voi toki mölistä ja ulista toreilla ja turuilla mutta tosihetki tulee siinä vaiheessa kun Sipilä pistää ehdot esille. siinä vaiheessa Timo Soini nyökkää syvään ja pyytää kynää allekirjoittaakseen kaikki paperit. Näin on Perussuomalaisten vaalilupaukset kansalle syöty.

    Äänestä

On monia rehellisiä persauksia kuten Keinänen, Juntunen ja se lapsiin sekaantuja. Ja näitä pitäisi vielä äänestää, ei hel.etti! :):):)

Äänestä

Jos rehellinen persu joskus löytyisi niin maailma kohisisi. Se olisi suurempi uutinen kuin Marsista löytyvä elämä tai syöpälääke kaikkiin syöpiin. Odotellaan...vaikka siellä suuren kiven päällä, heh heh heh!

Äänestä

Rehellinen persu, yhtä harvinainen kuin Marsista löytyvä elämä tai kaikkiin syöpiin tehoava lääke. Tehtävä mahdoton.

Äänestä

Niin, asiantuntijat selvittivät persujen synnyn ja alkuperän. Sika ja apina jne...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TotuusJulkiPersuista kirjoitti:

Skandaaleista toiseen, kompuroinnista kolmanteen. Tätähän se on ollut ennen, nyt ja aina! Poliittiset saavutukset ovat täysi nolla, sellainen piirretty ympyrä(että persutkin ymmärtäisivät.) Tervemenoa pikkupuolueeksi örsilöt, tässä taasen uusi esimerkki persujen loistavasta tavasta hoitaa kunnallisia asioita, "rehellisesti."

http://www.pohjolansanomat.fi/Paikalliset/1194966617153/artikkeli/tornion kaupunginvaltuuston jasen salasi rikostuomionsa.html

PS. Rötösherrat kiinni, kyllä kansa tietää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu