Jäätävä kylmyys urheilun jälkeen!!

MISTÄJOHTUU

mistä ihmeestä tää johtuu? onko mulla joku tulehdus tai sairaus alla, että aina kun urheilen, vähnkin,laji mikä tahansa, sen jälkeen alkaa aivan kauhea horkkamainen kylmyys,ja kalpeus.Esim. puolen tunnin kävely juoksulenkki, tai esim. tunnin kuntoilu sisätiloissa (aerobiccia ja käsipainoja ),sama juttu aina. nukkumaan pitää mennä kahden täkin, takkien, ja melkein hattujenkin kanssa,ja silti paleltaa.

1

99

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PiLan

      Nautintoaineet, myrkyt poistuu ja maksa työskentelee kiivaasti vieden energian? Kuntoilet liian rajusti ja elimistössäsi ei ole sokeria? Vertaa autoon talvipakkasessa: huono akku ja käynnistät liikkeelle lähtiessä kaikki hilavitkuttimet. Syö kunnolla, liiku hellästi elimistöäsi vaalien ja kiiinnitä huomiota jaksamiseesi. Antibiootit, nuhat, liian proteiinipitoinen ruokavalio suhteessa hiilareihin. Autovertaus taas, sokeri on bensaa valkuaisaineet sylinterin ja männän osia, rasvat öljyä. Sorry oli ihan pakko, toivottavasti sain sinut hymyilemään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      97
      1968
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      88
      1380
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1153
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1047
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1042
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      893
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      811
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      802
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      761
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      713
    Aihe