Superihmiset tulevat.
Kiinalaisen yli-ihmisen rinnalla sinäkin olet pelkkä kasa paskaa.
Olemassaolosi voidaan pian kyseenalaistaa tuottavuuteen vedoten, sillä geeniteknologialla voidaan luoda yksilöitä joiden kaikki ominaisuudet ylittävät omasi.
Nykyinen kehitys johtaa ennemmin tai myöhemmin siihen, että yli-ihmiset ottavat vallan maapallolla. Sen kehityksen väistämätön kulminaatio on kaikkien heikkojen ihmisten eliminointi.
Oletko valmis kuolemaan?
http://www.hs.fi/tiede/a1305939971899?ref=hs-top4-4
Pian Mensalaiset ja huippuälykkäätkin ovat roskaa
3
79
Vastaukset
- GraveyardTruth
Mutta nämä "geenihirviöt" ovat täysiä luusereita verrattuna siihen mitä tulevaisuus tuo tullessaan. Koneet osaavat koodata kohta paremmin kuin ihminen ja luoda sellaisia kompleksisia systeemejä, joissa normaali ihminen tuhoutuu väistämättä.
Evoluutio on käytännössä päättynyt ihmiseen, biotekninen evoluutio on niin hidasta ettei siitä ole uhkaksi teknologialle. Parinsadan vuoden säteellä alkaa kyborgien ja terminaattoreiden aikakausi. Mensalaisen älykkyys verrattuna kyborgiin on vähän sama kuin vertaisi matoa ihmiseen.
"http://www.futuretimeline.net/23rdcentury/23rdcentury.htm"
Nyt jo koneet sekä automaatio tekevät suurimman osan teollisuudessa. Suomessa tämä näkyy siten, että työpaikat menevät. 500 000 ihmistä työttöminä ja avoimia työpaikkoja ehkä 10 tuhatta.
Hassua on se, että samaan aikaan media ja poliittinen eliitti huutaa leikkauksia kolutukseen, työttömyystukeen ja vastustaa perustuloa.
Käytännössä meneillään on siis "liikaväestön" hidas holokausti.
Mistä tämä kaikki hulluus sitten johtuu?
Siitä, että naisille on annettu liikaa valtaa ja oikeuksia. Naiset valitsevat parinvalinnassaan eniten psykopaatteja, jolloin tulevaisuus ei voi tuoda mukanaan muuta kuin ikuista kurjuutta. - hypersuper
Mielestäni se on vain hyvästä. Kenties sodat ja kamala kilpailuttaminen loppuu.
- GraveyardTruth
Aivan! Mitä pikemmin ihmiskunta tuhoutuu sitä nopeammin se Tsiisuksen toinen tuleminen mahdollisesti tapahtuu. Hyvästähän se on, että hyvinvointi maksimoituu eli ihmiset lakkaavat olemasta tässä paholaismaisessa telluksessa.
"Death solves all problems - no man, no problem."
Joseph Stalin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1896726- 1551933
- 1131638
- 511360
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️511143Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢421041Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu981002Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6937Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan249908- 41879