Superihmiset tulevat.
Kiinalaisen yli-ihmisen rinnalla sinäkin olet pelkkä kasa paskaa.
Olemassaolosi voidaan pian kyseenalaistaa tuottavuuteen vedoten, sillä geeniteknologialla voidaan luoda yksilöitä joiden kaikki ominaisuudet ylittävät omasi.
Nykyinen kehitys johtaa ennemmin tai myöhemmin siihen, että yli-ihmiset ottavat vallan maapallolla. Sen kehityksen väistämätön kulminaatio on kaikkien heikkojen ihmisten eliminointi.
Oletko valmis kuolemaan?
http://www.hs.fi/tiede/a1305939971899?ref=hs-top4-4
Pian Mensalaiset ja huippuälykkäätkin ovat roskaa
3
129
Vastaukset 3
- GraveyardTruth
Mutta nämä "geenihirviöt" ovat täysiä luusereita verrattuna siihen mitä tulevaisuus tuo tullessaan. Koneet osaavat koodata kohta paremmin kuin ihminen ja luoda sellaisia kompleksisia systeemejä, joissa normaali ihminen tuhoutuu väistämättä.
Evoluutio on käytännössä päättynyt ihmiseen, biotekninen evoluutio on niin hidasta ettei siitä ole uhkaksi teknologialle. Parinsadan vuoden säteellä alkaa kyborgien ja terminaattoreiden aikakausi. Mensalaisen älykkyys verrattuna kyborgiin on vähän sama kuin vertaisi matoa ihmiseen.
"http://www.futuretimeline.net/23rdcentury/23rdcentury.htm"
Nyt jo koneet sekä automaatio tekevät suurimman osan teollisuudessa. Suomessa tämä näkyy siten, että työpaikat menevät. 500 000 ihmistä työttöminä ja avoimia työpaikkoja ehkä 10 tuhatta.
Hassua on se, että samaan aikaan media ja poliittinen eliitti huutaa leikkauksia kolutukseen, työttömyystukeen ja vastustaa perustuloa.
Käytännössä meneillään on siis "liikaväestön" hidas holokausti.
Mistä tämä kaikki hulluus sitten johtuu?
Siitä, että naisille on annettu liikaa valtaa ja oikeuksia. Naiset valitsevat parinvalinnassaan eniten psykopaatteja, jolloin tulevaisuus ei voi tuoda mukanaan muuta kuin ikuista kurjuutta. - hypersuper
Mielestäni se on vain hyvästä. Kenties sodat ja kamala kilpailuttaminen loppuu.
- GraveyardTruth
Aivan! Mitä pikemmin ihmiskunta tuhoutuu sitä nopeammin se Tsiisuksen toinen tuleminen mahdollisesti tapahtuu. Hyvästähän se on, että hyvinvointi maksimoituu eli ihmiset lakkaavat olemasta tässä paholaismaisessa telluksessa.
"Death solves all problems - no man, no problem."
Joseph Stalin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1161376
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70666
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.101507Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20490- 34477
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e98470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115463- 5458
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 51445
- 52413
- 42410