Nuotta-lehden artikkeli Seurakuntalaisen sivulla

"Ihmisoikeusaktiivit julkaisivat kansalaisaloitteen avioliiton puolesta"
http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/kotimaa/5694/ihmisoikeusaktiivit_julkaisivat_kansalaisaloitteen_avioliiton_puolesta

Tuo "ihmisoikeusaktivistit" sai kyllä minut purskahtamaan nauruun.

Kannattaa kuitenkin lukea artikkelin alla olevat kommentoinnit, joista alle kopsaan yhden:

"Älkää ihmiset menkö lankaan ja puhuko mitään näille homokikeliurpoille jotka ovat tunkeneet tänne kun nuoret kakarat jotka valvovat palstoja eivät ymmärrä että näitä pitäisi potkia munille
Kakarat ovat niin sananvapauden lumoissa että antavat huoranpenikoiden haastella täällä vapaasti.
Ampuahan ne pitäisi, aamun koitteessa. Jumalan tahto käy selvästi ilmi laista. Sen hän on säätänyt VT:ssä eikä Jeesus poistanut siitä piirtoakaan.
Eli kuula päähän homohuorille, bensaa niskaan ja tuhkaksi.
Näin VT sovellettuna tähän päivään.
Elo Majapuro | 30.03.2015 02:23"

6

<50

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rehellisyyden nimissä lie todettava, että tuo kommentti oli jo aamulla poistettu.

      Paljonkohan tämä saa allekirjoituksia? Ainakin noita on tippunut suunnilleen päivässä sen mitä abortista kieltäytyminen sai viikossa.

      • Tasa-arvoinen avioliittolaki aiheuttaa ääripään uskovissa yhä karmeampia käyttäytymistapoja.

        Voi hyvinkin olla että uusi kansalaisaloite menee eduskuntakäsittelyyn.
        Itse laskin eilen Ylen vaalikoneelta ehdokkaiden mielipiteitä, koska siellä oli tehty juuri sopiva kysymys sitä varten ja vastauksiakin oli kattavasti.

        http://keskustelu.suomi24.fi/t/13513691

        Ei siis mitään mahdollisuutta mennä eduskunnassa läpi kun ehdokkaista 25% on sen puolella.

        Monet tasa-arvoista avioliittolakia vastustaneet kansanedustajat ovat Sipilän johdolla vaihtaneet mielipidettään, koska sanovat kunnioittavansa jo tehtyä demokraattista päätöstä.


      • Pe.ku kirjoitti:

        Tasa-arvoinen avioliittolaki aiheuttaa ääripään uskovissa yhä karmeampia käyttäytymistapoja.

        Voi hyvinkin olla että uusi kansalaisaloite menee eduskuntakäsittelyyn.
        Itse laskin eilen Ylen vaalikoneelta ehdokkaiden mielipiteitä, koska siellä oli tehty juuri sopiva kysymys sitä varten ja vastauksiakin oli kattavasti.

        http://keskustelu.suomi24.fi/t/13513691

        Ei siis mitään mahdollisuutta mennä eduskunnassa läpi kun ehdokkaista 25% on sen puolella.

        Monet tasa-arvoista avioliittolakia vastustaneet kansanedustajat ovat Sipilän johdolla vaihtaneet mielipidettään, koska sanovat kunnioittavansa jo tehtyä demokraattista päätöstä.

        Karvaa vaille 3000 ääntä nyt. Kyllä tuon luulisi pakostakin menevän Eduskuntaan, jos vain yhtään viitsivät kerätä nimiä myös vanhemmalta polvelta esimerkiksi helluntailaisten juhannuskonfferenssissa ja muissa vastaavissa.

        Vähän tuntuu Eduskunnan ajan tuhlaukselta, jos tätä lähdetään taas näennäisesti käsittelemään ja samat asiantuntijakierrokset ym. käydään läpi. Eri asia on sitten pelkkä äänestys, sellaiseen Eduskunta pitäisi velvoittaa.


    • kgrjbhjj
    • Hyhhyhhuijaaa

      Espoon seurakunnat ovat taas alkaneet tukea homovihaajia sekä avoliittolaisten ja ehkäisyvälineiden käytön paheksujia... Yli 2 miljoonaa euroa pakanalähetykseen noilla painotuksilla... Espoolaisena kirkon jäsenenä eroaisin kiireen vilkkaa...

    • älä.sulje.silmiäsi

      Pe.ku jälleen haaskalla. Asiaton kirjoitus on poistettu.
      Oletko Pe.ku muuten huomannut, etteivät kaikki ateistitkaan kannata sukupuolineutraalia avioliittoa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      97
      1181
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      809
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      756
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      677
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      538
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      531
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      503
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe