T.Kurula kiertää Lappia Päivikin matkailuautolla

22150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Taisi täälläkin palstalla olla jo pari viikkoa sitten tieto, että kiertueella oli tullut jo 7000 km. Ei iha mikään mitätön vaalituki.

Äänestä
  • Eikö vaaliehdokkaita saa tukea ?

    Taidat olla kommunistipaska, jotka haluavat vain kiväärikomennon ja senkin vain itselleen.

    Äänestä

  • Oletko-idiootti kirjoitti:

    Eikö vaaliehdokkaita saa tukea ?

    Taidat olla kommunistipaska, jotka haluavat vain kiväärikomennon ja senkin vain itselleen.

    Jollain taitaa olla herne liian syvällä nenässä.

    Vaalitukea saa antaa mutta se pitää ehdokkaan ilmoittaa.
    Vaikka ilmaiseksi saisi auton lainaan niin kiinnostaisi äänestäjä ehdokkaan sidosryhmät. Eli äänestää Kurula nyt Palosaaren tahdon mukaan?

    Äänestä

  • Tämä TK on nyt sössinyt silleen perusteellisesti, että se alkaa olla jo PP:kin etu saada äijä pois paikkakunnalta. Ensin mahdollisimman laajalle kiertueelle ja jos hyvin käy, asioita Hesaan sotkemaan.

    Suora tai epäsuora vaalituki on laillista ainoastaan asianmukaisesti julkistettuna. Kiva nähdä TK:n ilmoitus sitten aikanaan.

    Äänestä

  • Piilotuki kirjoitti:

    Jollain taitaa olla herne liian syvällä nenässä.

    Vaalitukea saa antaa mutta se pitää ehdokkaan ilmoittaa.
    Vaikka ilmaiseksi saisi auton lainaan niin kiinnostaisi äänestäjä ehdokkaan sidosryhmät. Eli äänestää Kurula nyt Palosaaren tahdon mukaan?

    Kommunistit ovat perseestä ja ne joutaa roudata Siperiaan. Kiitos tiedoista !!!

    Kommunismi on paskaista väkivaltaa, kuten totesit.

    Äänestä

Onko kellään tietoa onko matkailuauto Påivikin vai Hullun Poron nimissä? Tämä saattaisi kiinnostaa verottajankin...

Äänestä

Kittilän "oligarkit" pyörittävät kuntapolitiikkaa miten haluavat.. Kuka jaksaa uskoa ettei sidonnaisuuksia ole?
Kyseessä taas sama mies joka on antanut omistajaohjausta, paimenkirjeen ohjeen mukaan. Ei vain tehonnut, ja kokoonpano Resortin hallituksessa vaihtui, ohjeen mukaan.

Saa toki ajella mulla kuin omalla autollaan pitkin pitäjää, se jo kertoo kuntalaisille miehen uskottavuuden objektiivisena päättäjänä.
Siis, kenen lauluja Timo laulaa?

Äänestä
  • Laulaako se hullussa porossa karaookkea.

    Äänestä

Kittilässäkin monet joilla on asuntoautoja, niin he vuokraavat niitä muiden henkilöiden käyttöön maksua vastaan. Itsekkin olen muutaman kerran vuokrannut asuntoautoa eri henkilöiltä. ETTÄ se siitä KOHUSTA...Yritetään tehdä kärpäsestä härkänen.

Äänestä

Kuinka monella on Kittilässä asuntoauto, joka on vuokravakuutuksissa. Monestako maksetaan arvolisävero liiketoiminnasta........epäilen onko montakaan, Verottajakin olisi kiinnostunut

Äänestä
  • mikä on auton rekkari ? omistajatiedot selviää hyvin nopeasti.
    jos mennään verottajan ohjeen mukaan hintaa kertyy tuolle vaaliavulle joka täytyy ilmoittaa,
    Jos auto on PP:n firman nimissä täytyy vielä pitää ajopäiväkirjaa, perästä kuuluu ......!

    Äänestä

Eikö se ole jo aika teillä lapin junteillakin alkaa ajatteleen eteenpäin ja antaa menneiden olla. Arkeologien tehtävä on kaivellla menneitä.
Miten on jos ja kun ryhdistäytyisitte ja siirtäisitte kaiken pazkan ja kaunan kaivelun positiiviseksi ja kääntäisitte kaiken pahan hyväksi??!!
Eiks se oo turhaa enrgian käyttöä kun aina pitää vann kaivaa pahaa!!
Milloin siellä Lapissa aletaan tekeen yhteistyötä? Sinä voisit olla ensimmäinen ja levittää hyvää pahan sijasta.

Äänestä
  • Heti, kun vanhat synnit on selvitetty ja tuomittu. Ne jotka jatkuvasti haluavat 'mennä eteenpäin ja antaa vanhojen asioiden olla', ovat juuri niitä joilla on paljon selvitettävää kansalaisille. Ensin totuuskomissio, sitten liennytys.

    Äänestä

Eipä tässä menneitä kaivella, aivan on nykyhetkeä.....tehdään kepulaista politiikan historiaa jota sitten jälkipolvet muistelee.....eivät varmaankaan kaiholla

Äänestä

Kommunismi on kuollut, jopa Kittilän hullujenhuoneella.

Hyvä niin, eikö totta ?

Äänestä

Suomensontalehti levittää taas sitä itteään niin kun aina viherfemakolla siellä kamu toimittaja Tulvan ajalta.

Äänestä

Taitaa sitä itteään olla Kittilässä sylissä aika monella. Harmi vaan ettei kovin monella leikkaa mikä on tilanne...

Äänestä

TK:n medialukutaito ei kuulu parhaimpiin. Levin sidoksien esittely ei vaikuta viisaalta, kummankaan osapuolen kannalta.

Äänestä
  • Hahaha! Juuri näin.

    Täydellistä pelisilmän puutetta ajella Palosaaren autolla kun on parhaillaan rikostutkinnassa Palosaaren sotkuista. Kurula oikein tyrkyttää aiheita medialle. Varsinkin se laskun laittaminen kuntaan (eli julkiseksi) asioista joita ei halua julkiseksi oli oikein mainiosti keksitty.

    Äänestä

Matkailu biilillä pääsee käräjille isompikin porukka samalta kylältä

Äänestä

Antaapa ajjaa kenen autola tahansa. Ei kuulu mulle.

Äänestä

Onko Päivikki loikannut kepulaisiin leikittyään aikansa kokkarien kanssa? No yrittäjän kannattaa tietenkin nuoleskella joka suuntaan, jos sillä hommalla on tottunut pärjäämään.

Mutta kuka äänestää tätä En kommentoi -Kurulaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KRPn_epäilty kirjoitti:

Mielenkiintoinen tieto jutun lopussa...

http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/nyt-kuntapoliitikkoa-epaillaan--nain-kittila-sotku-eteni/?shared=76583-f588e55c-4

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu