Teeveessä on ollut juttua hyänteisestä, joka surkastuttaa kalan kielen ja asettuu suuhun sen paikalle.
Tietääkö joku, sulautuuko hyönteinen osaksi kalan elimistöä niin kuin syvänmeren kalan koiras naaraan elimistöä, vai pitääkö hyönteinen vain pitävästi kiinni kalasta?
Kalan hyönteisloinen
iljettävä-otus
5
250
Vastaukset 5
- Laaja-xx
Kyseinen loinen ei ole hyönteinen, vaan eräs siira; se on siis äyriäinen. Luulen, että se ei sulaudu kalaan.
- iljettava-otus
Kiitos!
- gdfgdfgfff
Suomessa yleisempi on Kelan somaloinen
- siirasiirasiira
Kyseessä on todellakin siira joka tarttuu ja syö kalan kielen, sitten se tarttuu kielen jäännöksiin ja rupeaa ite kalan "kieleksi" kielen paikalle ja saa siten osansa kalan ravinnosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1041044Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137794Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197730Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47687Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!29666- 61639
- 47610
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59545Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29541Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530