Eli tänne vaan sellasia tuotteita, joita saa vain lidlistä.
Lidlin sapuskat
Allemagne
14240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
natsisiwasta mitään kannata ostaa..paskaa,paskaa natsisiwasta
Saksalaiset joulukarkit ja -keksit.
Hollantilaiset hunajavohvelit - sen parempia ei ole olemassakaan! Ja sitten pääsiäisen alla sellainen marsipaani-suklaamuna, jossa on nougat-sydän ja suklaalla kuorrutettu marsipaani päällä. Niitä on myös alkoholilla maustettuja, mutta pidän vain tästä alkoholittomasta vaihtoehdosta. Tämä nougat-versio on vihreällä foliolla päällystetty.
Myös Bellarom (?) valkosuklaa leivontasuklaaksi, koska on parempaa kuin esim. Pandan valkosuklaa. Valkosuklaita on vaikea löytää kaupoista.
Vanilja- ja Irish Coffee maustettu fudge, joita saa sesonkituotteina johonkin aikaan, taitaa olla niitä jotain Deluxe-sarjan tuotteita.
Inferno -pizza, pakaste: meidän perheen teinien super-herkkupizza.
Kananugetit fileestä, pakaste.
Näiden takia kannattaa käydä Lidlissä.
Rahka jossa on rasvaa! 3,9% rasvaa saa ihmeitä aikaan maussa sekä rakenteessa. Kyseessä maustamaton, sokeroimaton tuote.
Sesonki-pistaasijäätelö. Loistava makuyhdistelmä.
Nakit, jotka on tehty lihasta.
Coodycao kaakao on parasta.
Coodycao kaakao on parasta, mitä Suomesta löytyy.
http://www.xn--80ahdd5ahhup9b.com/images/products/full/dulano_chorizo.jpg
Paras chorizo, mitä helposti löytää. Kanaruoissa aivan ehdoton.
Vaalea ruisnäkkileipä, jota on myös sesaminsiemenillä maustettuna. Hyvin rapeaa ja hyvää! En ole tavannut muissa kaupoissa
En tiedä, onko tätä Suomen Lidlissä, mutta Ruotsista löytyy ainakin. Olen ostanut usein irtoleipäpuolelta kolmionmuotoisen sämpylän, nimeltään proteinbröd, jossa peräti 29% proteiinia. Syön harvoin leipää, mutta tämä ihan mahdottoman hyvän makuinen ja sisältää myös paljon erilaisia siemeniä. hintakaan ei päätä huimaa, taitaa olla hinnaltaan noin 6kr. Suosittelen lämpimästi!
Valmiiksi syötyä eli paskaa.
Aitoa makkaraa ja tuoretta leipää.
Oikeata ulkomaan chorizoa.
Etelä-Amerikkalainen pihvi ei kyllä ollut mistään kotoisin. Kotimainen viljapossu on siihen verrattuna ylivertaista.
Naturis smoothieita ei ainakaan saa muualta :P
https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xfa1/t51.2885-15/s320x320/e15/11373578_1464697783823945_1667228490_n.jpg